Диктатор Олександр Лукашенко виступив на власній нараді з питань військової безпеки. Його цитує білоруський опозиційний телеграм-канал «Беларускі Гаюн».
«Що стосується нашої участі у спеціальній військовій операції в Україні, ми беремо участь там. Ми цього не приховуємо. Але ми нікого не вбиваємо. Ми нікуди не посилаємо своїх військових. Ми не порушуємо своїх зобов'язань».
При цьому, Лукашенко досі вважає, що у такий дивний спосіб він убезпечує свою країну від… війни.
"Наша участь у тому, щоб не допустити поширення цього конфлікту на територію білорусі по-перше. По-друге, не допустити завдання удару по білорусі під прикриттям спеціальної військової операції з боку Польщі, Литви та Латвії. Як я говорив, у спину росіянам стріляти ніхто не буде з території білорусі. Ось наша участь”.
Окрім того, білоруський диктатор повідомив, що на теренах білорусі надають усю необхідну допомогу російським загарбникам - від лікування до харчування. Щоправда, скількох саме - він не уточнив.
«Так, ми лікуємо. Лікували людей, якщо потрібно. Так, ми годуємо людей. І не тільки росіян. Ми найбільше годуємо тих біженців, жебраків, бідних людей, які по 400-500 осіб за добу прибувають до нас з України. Ну як їх не нагодувати, як їх не лікувати?! Ось така наша участь у цій військовій операції. Іншого немає і не буде».
Треба визнати, що це далеко не перша заява Лукашенка про свою участь у війні. Наприклад, 1 вересня він висловлювався про «абсолютну підтримку росії». А у серпні він же обурився, що «мене ж там як агресора подають в Україні».
Таким чином, 4 жовтня поставлена жирна крапка у питанні участі режиму Лукашенка у війні в Україні.
«Ні для кого не секрет (і ми про це неодноразово писали), що згідно з нормами міжнародного права надання території для агресії проти України – це співучасть у військовій агресії. І ось після візиту до Сочі Лукашенку довелося нарешті відкрито заявити своїм прихильникам про участь у "спецоперації". А всі ці відмовки про участь на особливих умовах ніякого значення не мають. +1 доказ до кримінальної справи проти військового злочинця Лукашенка», - резюмує моніторингова група «Гаюна».
Нагадаємо, що саме з території білорусі 24 лютого вторгалися на Чернігівщину російські загарбницькі війська. Саме з гомельсткого аеродрому «Зябрівка» кілька разів обстрілювали територію регіона ракетами. Найбільш руйнівні наслідки - 28 липня, коли Генштаб зафіксував 25 прильотів по військовій інфраструктурі Київщині та Чернігівщини, тоді загинули і військові, зокрема, у Гончарівській громаді.
"Час Чернігівський" неодноразово писав про злочини білоруської влади: У мережу потрапило відео липневого запуску ракет з Зябрівки на Чернігівщину та Військовий аеродром Зябрівка, що у Гомельській області, повністю під контролем рф.