На балансі ДП "Ліси України" залишаються об’єкти, які давно втратили свою практичну цінність. Це старі, часто напівзруйновані будівлі, такі як сараї, склади чи господарські приміщення. Їхнє утримання є нераціональним і створює лише додатковий фінансовий тягар для підприємства.
"Ми знайшли ефективне рішення й вирішило передати непрофільні об’єкти у Фонд державного майна України. Це означає, що кожний бажаючий може придбати або орендувати ці будівлі з користю для власного бізнесу чи громади", - пишуть на сторінці Північного лісового офісу.
Один з таких об’єктів — цех переробки деревини у Ніжинському надлісництві.
Цей об’єкт, побудований ще у 1980-х роках давно втратив практичне значення для підприємства, але потребував значних коштів на утримання - майже 207 тисяч гривень на рік: податок на землю, амортизація, витрати на охорону.
Замість продовжувати витрачати кошти на будівлю, яка не приносить прибутку, підприємство прийняло рішення передати її на приватизацію.
Цех було виставлено на продаж за стартовою ціною у 118 655 гривень. Однак кінцева ціна склала понад 2 мільйони гривень!
Як ціна за цех виросла до 2 мільйонів
Справа в тому, що ціну формувало не підприємство, - вона сформувалась природним шляхом через попит на об’єкт. Прозорий аукціон, у якому міг взяти участь будь-хто, дозволив потенційним покупцям змагатися за право придбати будівлю. У ході торгів кожен учасник мав можливість запропонувати свою ціну, що значно підвищило вартість цеху.
Як наслідок, ДП “Ліси України” звільнилося від щорічних витрат на утримання цеху. Зекономлені 207 тисяч гривень на рік тепер можуть бути спрямовані на важливіші потреби. Наприклад, на придбання пожежного інвентарю або спрямовані у фонд заробітної плати.
Держава, замість стартових 118 тисяч, отримала понад 2 млн грн, які також будуть спрямовані у сфери, що потребують фінансування.
"Позбуваючись непрофільних об’єктів, таких як цей цех, ДП "Ліси України" не лише розвантажує свій баланс, а й створює можливості для залучення інвесторів, розвитку бізнесу та забезпечення додаткових доходів для держави", - повідомляють в Північному лісовому офісі.
"Час Чернігівський" писав про таке: