Лише два першокласники: як працює невелика гімназія на Чернігівщині

02 ЖОВТНЯ 2025, 20:25

4893

Косенко Максим

Тетяна Шабаль, директорка смолинської гімназії Гончарівської громади

Тетяна Шабаль, директорка смолинської гімназії Гончарівської громади

Школи змінили назви. Якщо діти вчаться з першого до дев’ятого класу — це гімназія. Старшокласники, 10-11 класи, уже навчаються в ліцеї.

— У нас 51 учень. Десь третина дітей — на підвозі з нав­ко­лишніх сіл: Жеведь, Козероги, Лебедівка, Максим. Діти втомлюються, особливо початкова школа, — розповідає Тетяна ШАБАЛЬ, директорка смолинської гімназії Гончарівської громади. — Торік був 61 учень. 12 дев’ятикласників випустили навесні. Набрали двох першокласників. Місцеві.

Найбільше дітей у шостому класі — дев’ятеро. Ще одна дівчинка має прийти. Внутрішньо переміщена особа (ВПО) з батьками з Глухова Сумської області.

Одна біда в гімназії — туалет на вулиці.

Другий рік у нас навчається дівчинка з Києва. Родина теж ВПО. Живуть на дачі в селі Максим. Два роки навчалася дистанційно в столиці, а торік мати вирішила, що досить.

Останні п’ять років спостерігаємо, що серед дев’ятикласників немає бажання йти в 10 клас. У цьому році з 12 лише четверо продовжили навчання в ліцеї.

Одна дівчина вступила в медичний коледж, друга — у київський ліцей готельно-ресторанного бізнесу. Хлопці пішли в Куликівський аграрний ліцей. Один захотів навчатися в Чернігові в ліцеї залізничного транспорту. На електрика. Хоча з фізики мав чотири бали (в оцінках — це три з мінусом).

— З укриттям як?

— Є. Одночасно може перебувати 50 чоловік. У 2022 році Гончарівська громада закупила два морські контейнери. Довжиною шість метрів. Викопали чотириметровий котлован і туди зарили ці контейнери. На 22 сходинки треба спускатися. Усередині обшиті юсб-плитами.

В укритті є пандус, туалет, вода, інтернет, столи і лавки. Меблі подарували волонтери. Обладнане укриття пожежною сигналізацією. Узимку тепло, є опалення. Є витяжка для провітрювання.

— Гарячі обіди є?

— Так. В окремому приміщені. 1-4 класи їдять за кошти державної субвенції. Плюс з минулого року Всесвітня продовольча програма ООН додатково доплачує на харчування на кожну дитину 15 гривень. На придбання фруктів. Виходить на день 45 гривень.

За кошти громади безплатно харчувалися всі інші. У старшій ланці це 40 гривень.

У цьому році виконком вирішив на п’ять гривень підняти. 35 і 45 відповідно буде за обід. Перша і друга страва, плюс сік чи чай.

— Тетяно Іванівно, вакансії є?

— Шукаємо вчителя англійської мови.

Не вистачає нашій гімназії і десятьох дітей. Щоб було 60 і не закрили наступного року як малокомплектну. Цей навчальний рік ще провчимося. Весною випускаємо вісьмох старшокласників. Школа гарна, світла, сучасна. Не хотілося б, щоб її закрили, — каже директорка. — Будівля 1973 року. Я і сама випускниця цієї школи.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО. Фото авторки

"Час Чернігівський" писав про таке:

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Відомий чернігівський дитячий хірург застеріг пацієнтів від використання популярної мазі

23 ГРУДНЯ 2025, 12:15

"Акумулюємо максимум можливостей": що відомо про мільярдну допомогу захисникам від Чернігівщини

23 ГРУДНЯ 2025, 10:35

Напередодні різдвяних свят AB InBev Efes Ukraine активує соціальну кампанію «Випив? За кермо не сідай!»

23 ГРУДНЯ 2025, 10:22

Фото

Під атакою росіян Прилуччина та прикордоння: обстріли Чернігівщини за добу

23 ГРУДНЯ 2025, 09:49

Рік тому на Донеччині загинув волонтер і доброволець із Чернігова

23 ГРУДНЯ 2025, 09:48

Відключення електрики по Чернігівській області: графік на 23 грудня

23 ГРУДНЯ 2025, 00:22

Вiдео

Будівництво заводу з переробки відходів біля Чернігова: що вирішили на зборах люди і власник

22 ГРУДНЯ 2025, 21:46

ТОП-переглядів