Лікарка з прикордоння каже, що кількість інсультів збільшилась майже вдвічі після "повномасштабки"

29 ЛИСТОПАДА 2024, 11:54

805

Василенко Соломія

Лікарка-невропатологиня Олена Кіндратюк

Лікарка-невропатологиня Олена Кіндратюк

За офіційною статистикою, в Україні інсульти є причиною смертності №2, вони є причиною близько 14% усіх смертей. Щороку стається понад 100 тисяч інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% — протягом року від початку захворювання; 20–40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.

Про ситуацію з інсультами на Городнянщині розповіла лікарка-невропатологиня Олена Кіндратюк:

– Сьогодні ми бачимо не всіх інсультних хворих, бо їх лікують у спеціалізованому відділенні обласної лікарні. Частину пацієнтів ми зустрічаємо після направлення на долікування у нашу лікарню, когось приймаємо перед госпіталізацією у Чернігові. Раніше переважна більшість інсультів траплялась у літніх людей, старших 60 років. На жаль, сьогодні інсульт значно «помолодшав» і вже маємо пацієнта 36-річного віку. Після повномасштабного вторгнення кількість інсультів збільшилась майже вдвічі. Причин цьому декілька – хронічні й загострені стреси, хвилювання, відкладене лікування, але найпоширенішою причиною є те, що люди з гіпертонічною хворобою не систематично приймають гіпертензивні препарати. При підвищенні артеріального тиску вони деякий час його «збивають», а потім перестають приймати ліки. Проте приймати їх треба постійно.

Ще однією помилкою, яка може стати колись фатальною, на думку лікаря, є те, що чимало людей звикли «проліковуватись» в стаціонарному відділенні навесні та восени, а увесь інший час навіть не звертають увагу на стан тиску, поки не заболить. Звертатись до лікарів треба не в сезон, а по необхідності, й розуміти, що гіпертонічна хвороба повністю не лікується, проте підтримувати організм в нормі не важко. Гіпертензивні препарати сьогодні доступні, є чималий спектр ліків, які відпускаються безкоштовно за програмою «Доступні ліки» – важливо тільки підібрати правильний засіб і вживати його. Щоправда, на таке підбирання інколи доводиться витратити певний час.

– Окрім ліків, не варто забувати про необхідність здорового способу життя, правильного харчування, відмови від шкідливих звичок, дотримання оптимального режиму сну, помірності, але регулярності фізичних навантажень, частіше бувати на свіжому повітрі і не займатись самолікуванням, - підсумувала пані Олена.

За даними Городнянського відділення Центру контролю та профілактики хвороб, інсульт у 30% випадків призводить до смерті, у половині – до інвалідизації, при цьому у 80% випадків інсульт можна попередити.

Джерело: "Новини Городнянщини", автор Павло ДУБРОВСЬКИЙ

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Євген Герасименко купив хату для 30 котів. Читайте у "Віснику"

22 СІЧНЯ 2025, 09:52

Вогонь обірвав життя: трагічна подія у прикордонній громаді на Чернігівщині

22 СІЧНЯ 2025, 09:24

30-річний багатодітний батько загинув на Запоріжжі

22 СІЧНЯ 2025, 09:22

Ворог знову застосував КАБи та ракети по прикордонню Чернігівщини: ситуація на ранок 22 січня

22 СІЧНЯ 2025, 08:28

Гале замість Московки: Кабмін перейменував кілька обʼєктів на Чернігівщині

21 СІЧНЯ 2025, 21:21

Фото

У Чернігівській політехніці відзначили працівників. Кого нагородили?

21 СІЧНЯ 2025, 17:11

Через фейковий сайт банку мешканка Чернігівщини втратила 218 тисяч гривень

21 СІЧНЯ 2025, 16:45

ТОП-переглядів