Реклама Одним із популярних інструментів на біржі для торгівлі є валюта. Але це також актуальний платіжний інструмент, особливо для імпортерів та експортерів. Щоб провести розрахунки, необхідно визначити офіційний курс валют, а для цього дивляться показники в Національному банку України або в комерційних банках.
Курс нестійкий і навіть протягом однієї години може змінюватись у різні боки. Тому завжди буде актуальним оцінити курс долара приват на сьогодні, скориставшись сервісом Rates.fm. З його допомогою можна дізнатися також актуальний офіційний курс та точний курс у всіх українських банках. Додаткова фінансова інформація є в інших розділах сайту.
Що таке курс валют?
Офіційний курс – той курс, який застосовується до розрахунку по угодам. В Україні він установлюється національним банком, а відповідна інформація публікується на сайті. Курс валют у комерційних банках відрізнятиметься від того, що встановив НБУ. Він встановлюється в основному на основі ринку та проведених торгів, враховуючи попит та пропозицію на валюту.
Які чинники впливають курс?
Окрім дій НБУ на курс впливає велика кількість другорядних показників:
- Попит та пропозиція на ринку. Валюта є товаром, відповідно є покупці та продавці. Коли попит великий, тоді товар збільшується вартості, тобто. курс також зростає. Якщо попит невеликий, то валюта слабшає та курс падає;
- Рішення НБУ. Залежно від ситуації в економіці допускається збільшення процентних ставок, створення фіксованого курсу та багато іншого;
- Економічна ситуація. Несприятливі обставини економіки країни чи світу загалом може суттєво вплинути на курс, наприклад, інфляція, падіння ВВП, призупинення соціальних програм, війна та багато іншого;
- Настрої інвесторів. Якщо міжнародна компанія відмовляється інвестувати в проєкти всередині країни, це може погано вплинути на економіку в цілому.
У багатьох країнах світу курс суттєво не знижується, а лише підвищується, тому валюта є відмінним інструментом для інвестування та загалом захисту від інфляції. У валюті в основному також проводяться розрахунки за нерухомість, автомобілі та інше.
Де купувати валюту?
Купити долари, євро, польські злоті та іншу валюту можна як у банках, так і у багатьох інших місцях. Ними є обмінники та валютники, які готові додатково запропонувати лояльні умови залежно від обсягів обміну. Важко передбачити, коли саме купувати чи продавати валюту, щоб отримати додаткову вигоду. Для цього необхідно аналізувати біржовий ринок, оцінювати економіку країни та загалом перспективи.