До війни ПрАТ «Куликівське молоко» на Чернігівщині переробляло 60 т молока на добу, влітку — до 100 т, з якого вироблялася широка лінійка молочних продуктів. Наразі через масовий виїзд людей за кордон молокопереробні підприємства відчули скорочення споживання молочної продукції.
Про це AgroPortal.ua розповів голова наглядової ради підприємства «Куликівське молоко» Анатолій Дідур.
«Зараз намагаємось відновити даний обсяг, проте є проблеми з логістикою та тим, що певні ферми були зруйновані рашистами. Так, в області через річку Десна залишилось всього два мости. Відстані доставки молока-сировини і збуту продукції за певними маршрутами збільшились у 5-6 разів», — каже Анатолій Дідур.
За його словами, у зв’язку з проблемами в доставці довелося дещо скоротити асортимент продукції за рахунок позицій з коротким терміном зберігання. Молоко закуповують як в особистих підсобних господарствах населення, так і в молочних ферм — від дрібних до великих.
«Продукцію продаємо через наші фірмові магазини, власну дистрибуцію — по Чернігівській, частково Київській і Сумській областях, а також оптом по Україні. Під час гострої фази конфлікту роздавали продукцію безкоштовно на потреби населення громади, територіальної оборони та ЗСУ», — зазначає Анатолій Дідур.
Крім того, підприємство також заправляло транспорт волонтерів, надавало фінансову підтримку місцевій лікарні. Допомагали з логістикою гуманітарної допомоги, надавали фермерам власний транспорт для вивезення молочної сировини на продаж, ділилися інгредієнтами та пакувальними матеріалами з підприємствами тимчасово окупованих територій.
На період активних бойових дій підприємство не працювало. Проте зараз відновило роботу всіх своїх об’єктів і нарощує виробництво до довоєнного рівня. Усі робочі місця збережено, 169 штатних та сезонні працівники приступили до роботи. Сирне виробництво навіть взяло на роботу двох тимчасових переселенців з Чернігова.
До початку війни ПрАТ «Куликівське молоко» долучилося до підписання Меморандуму про співпрацю з ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» та представниками ТГ Чернігівської області.
«Ми за цивілізований молочний ринок. Вважаємо, що розвиток сімейних молочних ферм є одним із кроків до такого ринку і засобом до збільшення якісного молока в Україні. Враховуючи останні тенденції швидшого вступу України до європейської спільноти, вкотре впевнюємось у правильності цього кроку», — резюмує Анатолій Дідур.
Джерело: AgroPortal.ua