Куди в Чернігові можна віддати непотрібний одяг?

30 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:51

10913

Куди в Чернігові можна віддати непотрібний одяг?

Куди в Чернігові можна віддати непотрібний одяг?

Із таким запитанням часто звертаються читачі. Тож ми підготували список місць, де приймають речі, що були у вжитку. В усіх організаціях кажуть: одяг має бути у пристойному стані — не дірявий, не брудний, без пошкоджень. Щоб не було так: «На тобі, небоже, що мені негоже». Поважайте труд людей, які приймають одяг, і тих, хто його потім носитиме.

ЦЕНТРИ

Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних і безпритульних, вул. Святомиколаївська, 33; тел. (0462) 938-306.

— Приймаємо чоловічий, жіночий і дитячий одяг, а також постільну білизну, посуд, іграшки, книги тощо, — перелічує директор Центру Микола Романов. — Приносити можна в будь-який зручний час — наш заклад працює цілодобово (подзвонити у дзвінок, і хтось вийде забере). Отримані речі ми сортуємо і роздаємо тим, хто потребує. Як правило, про дні роздачі повідомляємо в наших соцмережах. У кого немає можливості прочитати там, хай дізнаються в самому Центрі. Зараз готуємося і, думаю, у квітні почнемо роздавати.

«Гончаренко центр Чернігів» — освітньо-культурний і волонтерський простір, вул. Шевченка, 9 (книгарня «Інтермеццо»), вул. Борисоглібська, 10; тел. (067) 276-17-15.

— Працюємо з понеділка до суботи з 10.00 до 18.00, — уточнює адміністраторка простору Наталія Астаф’єва.

Раніше одяг можна було ще віднести в Безкоштовний магазин «ДякуЮ» і Чернігівську обласну організа- цію Товариства Червоного Хреста України. Нині вони мають усього вдосталь, тому поки що не приймають, лише видають.

ГРУПИ У ФЕЙСБУЦІ

«Хочу подарувати | Чернігів» — приватна група, ка позиціонується як «місце, де можна віддати непотрібні речі або взяти їх собі. Тільки БЕЗКОШТОВНО». Там можна створити допис, у якому зазначити, що віддаєте, де можна це забрати, як в’язатися з вами. Детально ці та інші правила — на сторінці групи.

«Свій за свого — допомога одне одному Чернігів та область»

— Цю групу я створила в день повномасштабного вторгнення, — говорить чернігівка Олеся Порохняч. — Тоді була така ситуація, що в когось закінчилися ліки, у когось — дитяча суміш, підгузки, сірники, їжа. А хтось усе це або щось із цього мав поряд. Тому в групі я закликала консолідувати аші сили й допомагати одне одному.

І група живе й досі. Хтось віддає речі, хтось оголошує про свої збори, хтось шукає те, що загубив. Це такий простір для взаємодопомоги. Можна щось просити і щось давати.

Якщо є чим поділитися, то це має бути з радістю та задоволенням від цього. І речі можуть знаходити «нове життя» саме там, де вони потрібні. Наприклад, днями ми їздили до геріатричного пансіонату, де перебувають також і дорослі люди з інвалідністю. У них є потреба в одязі, й вони були б дуже вдячні за допомогу. При тому, що це потреба в білизні, спортивному костюмі чи звичайному взутті, а також у картинах для вишивання чи алмазній мозаїці.

ВОЛОНТЕРИ

Оксана Дегтярьова називає себе «незалежним волонтером, яка на своєму подвір’ї зробила гуманітарний центр допомоги».

— Ми допомагаємо військовим, цивільним усіх категорій — кожному, хто цього потребує. Пріоритет — люди, які втратили житло, лікарні, психоневрологічні інтернати, інтернати для діток, пологові будинки, школи, дитсадки.

Адреси Оксани не називаємо з міркувань безпеки, адже буває й таке, що буквально перелазять через паркан і вимагають: «Дайте що-небудь!» Кому потрібно — пишіть їй в особисті повідомлення у фейсбуці («Оксана Дегтярёва») і домовляйтесь.

Вікторія Ступак, мікрорайон ЗАЗ (приватний сек- тор); тел. (093) 639-29-41.

— Допомагаю тимчасово переміщеним особам, багатодітним, матерям-одиначкам. Є група у фейсбуці «Хатка допомоги», створена у Львові. Дівчата пишуть, кому що треба. У нашому місті є добрі матусі, які мені привозять одяг, іграшки, іноді я сама їжджу забираю. Складаю посилки і відправляю Укрпоштою. Це теж час — перебрати, попрати (якщо треба), відправити. Людям ніколи цим займатися: складати, пакувати, іти на пошту. Багатьом легше привезти мені чи іншому волонтеру, а ми вже відправимо. Дзвонити мені краще після 16.00, бо доти я на роботі, або в суботу й неділю, коли у мене вихідні.

Джерело: "ГАРТ", авторка Аліна КОВАЛЬОВА

"Час Чернігівський" писав про таке: Продукти та гроші: як підтримує жителів Чернігівщини Всесвітня продовольча програма

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів