Приватний лікар — теж людина. Він теж помиляється. Або ми думаємо, що помиляється. Кому поскаржитися на приватника?
— Керівнику приватного закладу, — пояснює Петро ГАРМАШ, ексочільник обласного управління охорони здоров’я. — Це в першу чергу. У кожному медичному закладі є завідувач відділення, є директор. Незалежно, заклад приватний чи комунальний.
Якщо не вирішене питання, далі рухатися, — продовжує. — Звернутися до обласного управління охорони здоров’я. До Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Це якщо приватники мають контракт з НСЗУ. Зараз багато приватних медичних закладів мають ці контракти. Звернутися, зрештою, до Міністерства охорони здоров’я України. Кожен лікар-приватник має ліцензію. Ліцензії видає безпосередньо МОЗ. І слідкує за ними.
Можна також подзвонити на гарячу урядову лінію 1545. Працює цілодобово.
Отже, права пацієнтів однакові. У тих, хто лікується в приватників. І в тих, хто в комунальних медзакладах.
Загалом на Чернігівщині 145 компаній та ФОПів (фізичних-осіб підприємців) мають право надавати медпослуги. Це повідомляє ресурс Оpendatabot. Дані на жовтень цього року. В Україні ж — 13 887 компаній та 28 054 ФОПа.
Попитом користується молодша сестринська справа — 87% компаній. Організація та управління охороною здоров’я — 81%. Терапія — 39%.
Найбільше компаній з діючими ліцензіями працює в Києві — 20% або 2199. На другому місці Дніпропетровщина — 8% або 882. Львівщина та Харківщина на третьому — по 6%, відповідно 659 та 655. Чернігівщина на 23 місці.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- У Чернігові парамедики врятували чоловіка, який опинився під колесами тролейбуса
- "Дуже хороший лікар": у районній лікарні - новий медичний директор
- До психічнохворих їдуть у супроводі поліції, з "білою гарячкою" справляються самотужки: як працюють медики прикордонної "екстренки"
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":