Чернігівщина входить до п’ятірки найбільш постраждалих внаслідок російської агресії регіонів України. Такі висновки першої спільної оцінки, проведеної українським урядом, Єврокомісією та Світовим банком, які оприлюднили у вересні.
Поточна вартість реконструкції та відновлення України після вторгнення росії оцінюється у 349 млрд доларів. Оскільки війна триває, ця цифра буде тільки зростати найближчими місяцями.
У звіті йдеться, що потреби у відновленні та реконструкції у соціальному, виробничому та інфраструктурному секторах становлять 349 млрд доларів – це в 1,5 рази перевищує ВВП України у 2021. Для порівняння - тільки на 1.06.22 у Чернігівській області загарбники зруйнували житла та житлової інфраструктури на загальну суму понад $2,5 млрд або майже 53 тисячі будинків.
Також внаслідок російського вторгнення на Чернігівщині отримали різні ступені ушкодження 47 лікувальних та медичних закладів. Багато це чи мало? Кожна 12-та лікарня в Україні, яка має руйнування та шкоду, чернігівська. Загальний розмір збитків охороні здоров‘я регіону - це 72 тис кв м або майже $90 млн.
Також 62 об‘єкти сільського господарства Чернігівщини отримали шкоду від росіян. Сума збитків тут понад $1,5 млрд - це понад 5% загальних втрат по країні.
Обсяг збитків, яких зазнала торгівля та промисловість Чернігівщини - $4,8 млрд. Це третій за розмірами такий показник у країні після Харківщини та Донеччини.
Орієнтовна площа мінного забруднення регіону - майже 32 тис кв м, на обстеження та знешкодження ділянок з ВНП орієнтовно знадобиться майже $9 млрд.
Протягом наступних 3 років Україні знадобиться 105 млрд доларів для задоволення невідкладних потреб, таких як відновлення систем та інфраструктури освіти та охорони здоров'я, підготовка до майбутньої зими за рахунок відновлення опалення та енергопостачання будинків, підтримка сільського господарства та ремонт життєво важливих транспортних маршрутів. Крім того, витрат потребує розмінування та розбирання завалів.
Станом на 1 червня збитки Україні оцінюються в 97 млрд доларів. Найбільше постраждали житловий сектор (40% від загального обсягу завданих збитків), транспорт (31%), торгівля та промисловість (10%). Найбільш постраждалими тут є Донецька, Луганська та Харківська області, за ними йдуть Київська, Чернігівська та Запорізька.
Загальна шкода становить майже 252 млрд доларів.
"Час Чернігівський" розповідав як мотивують медиків їхати у лікарні на Чернігівщині: у Сосницю заманюють лікарів: підйомними до 65 тисяч гривень, зарплатою від 20 тисяч та придбанням житла.