ІТ - галузь, що славиться своєю гнучкістю та динамікою. Технарі - ті люди, які схильні до релокейту (переїзду), навіть разом з родинами. Однак, в Україні є міста, звідки навіть айтішники рідко мігрують, а є і такі, які навпаки, слугують постійним джерелом постачання айті-сили для інших населених пунктів.
Фахове техвидання Dou.ua проаналізувало і вивело рейтинг найбільших та найменш схильних до міграції українських міст.
Враховуючи, що Чернігів вже давно є містом-сателітом Києва, тож, столиця Сіверщини є одним з регіонів, звідки айтішники мігрують найчастіше.
За оцінками та опитуваннями фахівців Dou.ua, у Полтаві та Чернігові планують залишитися працювати після закінчення вишу тільки 13% та 21% опитаних відповідно.
У Києві, найбажанішому місті для айті-фахівців, хочуть залишитися працювати 96% колишніх випускників.
Далі йдуть Львів і Харків, які покидають лише 10% людей, які вирішили пов’язати своє життя з ІТ, а 90% залишаються тут вчитися та працювати. Адже саме тут найбільші після Києва ІТ-спільноти України, гарні можливості для навчання та кар’єри.
Дещо гірші показники в Одеси, хоча 78% тих, хто обрав ІТ, залишаються в місті.
Найактивніше в Київ їдуть представники сусідніх областей: Чернігівської (69% тих, хто обрав ІТ), Черкаської (57%), Житомирської (57%), Полтавської (48%), а також Рівненської та Кіровоградської (по 47%). Крім того, до Києва переїхало багато мешканців з окупованих територій (які зараз живуть і працюють на підконтрольній Україні території): АРК (65%), Донецької (52%), Луганської (43%) областей.
12% чернігівських студентів-технарів виїжджають з міста одразу після отримання диплому, 33% студентів лишаються довчитися на малій Батьківщині, 21% залишається працювати у рідному місті.