Кабмін дозволив представникам українського бізнесу виїжджати за кордон, – перша віце-прем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
«Ми на Кабміні прийняли рішення, що з 1 вересня бізнес, який сплачує офіційно зарплату, який не має заборгованостей по податках та зборах перед бюджетом, у якого середня зарплата – не менше 20 тисяч гривень, 10% штатної чисельності (але не більше 10 людей) матимуть змогу виїжджати за заявкою роботодавця».
Термін, на який можна буде залишити Україну, становить до 7 днів включно. Все це - через портал Дію.
«Це - важливий крок для бізнесу, для того, щоб вони мали змогу брати участь у міжнародних заходах, задля того, щоб вони мали можливість підписувати ділові контракти і повертатися в Україну для того, щоб розвивати свій бізнес», - підкреслила урядовиця.
Щоправда, судячи з коментарів під дописом такий крок мало хто сприйняв за позитивний.
Автор та колумніст видання «Фокус» Олексій Кущ зауважує:
«Торгівля правом на вільне пересування. Завжди вважав, що заборона на виїзд за кордон на час воєнного стану має бути або для всіх (наскільки подібне можливе з урахуванням нюансів) або повна свобода. Але замість чітких правил у нас починається майнова сегрегація за цензом особистого заробітку.
Бідному ж, куди не кинь, всюди клин. Регулятивна деградація, вибачте за різкість. Цікаво, подібне теж вигадали в "ліберальному" штабі економічного відновлення при Мінеко?...)))»
Колега Свириденко Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації уточнює - окрім документів та оформлень через застосунок доведеться сплатити певну заставу.
Послуга єВідрядження дозволить оформлювати дозвіл на робочі поїздки за кордон. Скористатися нею зможуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи.
Як податися? Надати податкову звітність, сплатити єдиний соціальний внесок, за 7 днів до відрядження внести 200 тисяч гривень на рахунок Ощадбанку.
Читати також: Українцям показали, як виглядає Армія дронів