Чернігівець та екс-городнянець, який ще кілька років тому був одним з наймолодших прем’єр-міністрів світу (у 2019-му йому виповнилося 35 років) Олексій Гончарук продовжує дивувати своїми кар’єрними зрушеннями.
Наприкінці грудня минулого року він повідомив з власної сторінки у фейсбуці, що відтепер працює в одному з найпрестижніших вишів планеті - Стенфорді, на посаді visiting scholar, тобто, позаштатного наукового працівника.
Також на сайті Центру демократії, верховенства права Стенфордського університету у жовтні минулого року оприлюднили новину, що “Інститут міжнародних досліджень Фрімана Споглі (FSI) при Стенфордському університеті радий повідомити, що колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук став новим позаштатним науковим співробітником FSI за стипендіальною програмою Бернара і Сьюзен Ліо.
Liautaud Fellowship було створено, щоб привезти колишніх глав держав або високопоставлених політиків до Стенфорда з метою сприяння змістовному діалогу щодо проблем, з якими стикаються світові лідери, виробляючи політичні рішення для нагальних глобальних проблем. Тоомас Хендрік Ільвес, колишній президент Естонії, був першим стипендіатом Liautaud у 2017 році, другим стипендіатом став Герберт Реймонд «Г. Р.» Мак-Мастер — генерал-лейтенант сухопутних військ збройних сил США. Радник з національної безпеки 45-го президента США Дональда Трампа у 2018 році”.
Варто зазначити, що екс-посадовець та юрист Гончарук доти теж працював у Стенфорді - читав лекції для тамтешніх студентів. А ще похвалився роботою з… росіянами.
- Радий повернутись додому після кількох місяців роботи в Stanford University. Тепер я значно чіткіше розумію, чому це ТОП-університет світу. Одночасна робота з людьми з США та Японії, Бразилії та Єгипту, Канади та Південної Кореї, Мексики та Туреччини, Росії та ЄС створює ідеальні умови для занурення в глобальний контекст, чого так часто бракує в Україні. Читання лекцій та робота з найкращими студентами планети, «thinking-сесії» колегами по Центру демократії, верховенства права Стенфордського університету, публічні виступи і конференції про Україну та знайомства з людьми які є мізками сучасної американської політики - це надзвичайно цікавий досвід. Періодично так «вибиратися» дуже корисно, проте моє реальне життя тут - в Україні) Привіт, Києвє мій)) Як же я скучив!
Цей пост отримав чимало схвальних лайків. Хоча ще рік тому співвітчизники у соцмережах чимало глузували з нової професії колишнього прем’єра.
Останнім часом Гончарука в Україні згадують рідко, хіба що у контексті справи Ігоря Коломойського, проти якого у США діє цілий пакет санкцій, зокрема, у суді штату Делаввер тривають судові слухання стосовно звинувачення олігарха у відмиванні коштів та придбанні на виведені з ПриватБанку гроші нерухомості у м. Клівленд. А у січні цього року США направили до Окружного суду Південного округу Флориди цивільний позов про конфіскацію понад $6 млн, отриманих від продажу комерційної нерухомості в Далласі (штат Техас), яка, ймовірно, утримувалась за виведені з ПриватБанку гроші.
Є версія, що до цих подій також може бути причетним і Гончарук, який, як вважають в українських медіа, зустрівся з представниками Держдепу з цього питання. Чому? Бо колишній прем’єр у березні минулого року в інтерв’ю Савіку Шустеру визнав: що частково його відставка була спровокована самим Коломойським, оскільки той критикував усі дії тодішнього Уряду. Гончарук назвав його одним з найагресивніших олігархів щодо впливу на державні структури.
29 серпня 2019 Олексій Гончарук обраний Прем'єр-міністром України. Член РНБО з 6 вересня 2019 до 13 березня 2020. 4 березня 2020-го, Верховна Рада України під час позачергового засідання відправила у відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука.
Це рішення підтримали 353 нардепів.
Неодружений.