Зараз на кораблях, які раніше належали Королівському флоту Великої Британії, проходять навчання українські екіпажі. Світлини від фотографа Дейва Каллена. Інформацію про це оприлюднив 22 січня британський часопис UKdefenceJounrnal.
Кораблі, які раніше належали Королівським Військово-морським силам, зараз проходять навчання і нещодавно вперше вийшли разом під українським прапором.
Mine hunters або міношукачі тепер називаються «Чернігів» (колишній HMS Grimsby) і «Черкаси» (колишній HMS Shoreham).
Судна проводять регулярне навчання у Шотландії, щоб ознайомити свої нові екіпажи з системами, і зараз вони базуються за межами британського порту Росайт через нещодавні роботи з модифікації.
Судна сендаун-класу призначені для розмінування мілководних прибережних вод і виготовлені зі склопластику, щоб зменшити їхні магнітні та акустичні характеристики, що ускладнює їх виявлення мінами. Кораблі можуть бути оснащені дистанційно керованими мінно-розмінними засобами для знешкодження мін.
Тобто, вони не мають обладнання для тралення мін. Єдина функція – пошук та знищення мін за допомогою дистанційно керованих пошукових апаратів. Другорядна функція – патрульний корабель.
Як відомо, у 2021 Велика Британія передала Україні два міношукачі класу «сендаун».
Технічні характеристики:
- Водотоннажність: 450 тонн (повна)
- Довжина: 52,6 метра
- Ширина: 10,5 метра
- Осадка: 2,4 метра
- Швидкість:
- • до 13 вузлів на дизельній силовій установці
- • до 6,5 вузлів на електричній
- Екіпаж: 34 осіб
- Озброєння: 30-мм бойовий модуль та три кулемети калібром 12,7 мм
- Спеціальне обладнання: автоматизована система управління протимінними діями Atlas Elektronik IMCMS
Анонсуючи меморандум, посольство Великої Британії в Києві тоді заявило:
«На борту HMS DEFENDER в Одесі міністр оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Куїн та заступник міністра оборони України Олександр Миронюк підписали важливий Меморандум про реалізацію проєктів військово-морського партнерства між консорціумом британської промисловості та ВМС України.
Меморандум передбачає спільне британсько-українське проектування та будівництво військових кораблів, будівництво двох військово-морських баз. Це наступний крок у розвитку двостороннього співробітництва Великої Британії та України у зміцненні ВМС України, який стикається з постійними небезпеками в Чорному та Азовському морях».
Первинний тральщик «Чернігів» так і залишився в окупованому Криму. Чимала частина його екіпажу разом з капітаном Борисом Палієм перейшли на бік ворога.
"Час Чернігівський" писав про зрадника - колишнього капітана українського судна: Екскомандира ракетного катеру «Прилуки» судитимуть за державну зраду.