Кіт, як бегемот: рудий і скажений покусав п'ятьох людей на Чернігівщині

19 ГРУДНЯ 2024, 12:14

1705

Василенко Соломія

Кіт, як бегемот: рудий і скажений покусав п'ятьох людей на Чернігівщині

Фото ілюстративне

— З матір’ю все нормально, — каже Марина ЛЕЩЕНКО зі Срібного. — Перев’язки робимо. У лікарні вкололи вакцину. Проти сказу. Надійшла з Чернігова. Колотимуть п’ять разів. Аж до січня розписали нам графік.  

Матір Марини Лещенко, Любов Бабич, укусив кіт. Скажений. 5 грудня о 13.00. У селищі Срібному на Прилуччині. 

— Великий, рудий, як бегемот, — описує Михайло ФАНТА, медичний директор Срібнянської центральної лікарні Срібнянської селищної ради.   

—  Хтозна, чий він, той кіт, — хвилюється зовні спокійна Марина Лещенко. — Не наш точно. Бродив по Срібному. Дворами.  Мати вийшла на вулицю, — продовжує. — А він під хатою. Напав на неї, наскочив. Була в штанах. Прокусив. Угризнув за литку. Медики приїхали. Надали допомогу. Мені подзвонили вже зі «швидкої», що матір у лікарню забирають.  

Того ж дня хворий кіт укусив п’ятьох. У селі Поділ і в селищі Срібне. Кидався на людей. На чотирьох дорослих і дитину. 

Микола Мартищенко, оператор тепломережі в Срібному, був у штанах. Товстих, робочих. І в підштанках. Кіт йому прокусив і штани, і підштанки. І вену на нозі. Була сильна кровотеча. 

Такий  же важкий укус у срібнянки Марини Кисляк. Вона була якраз у селі Поділ неподалік Срібного. Тварина прокусила і вену, й інші судини. Перев’язку зробили. Так на третій день ще кровило. 

У Подолі кіт укусив Сергія Овдієнка. А в Срібному — сина Віти Єфременко. Хлоп’я ходить у дитсадок. Та замість садочка довелося їхати в прилуцьку лікарню. І бути під наглядом лікарів. У  стаціонарі.  

— Пацієнти почувають себе нормально, — каже Михайло Фанта. — Дорослі проходять лікування у Срібнянській центральній лікарні. Рани хірургічно оброблені. Проведені операції. 

Зі слів Михайла Фанти, постраждалим колють антирабічну вакцину. Індіраб, згідно зі схемою. Роблять перев’язки. Призначені антибіотики.  

Вакцинація безплатна. Коштом НСЗУ. Національної служби здоров’я України.

— Вакцина в нас була, — розказує Михайло Фанта. — А чого не вистачило, з Чернігова привезли. Доставили 20 доз індірабу. За сприяння Володимира Падія, обласного хірурга. Ціна вакцини висока. Одна ампула  — дві тисячі гривень. А на курс треба п’ять ампул.  Ми вийшли на обласну санстанцію, —  продовжує. — Якраз була наша машина в Чернігові. Дали нам вакцину навіть без документів. У борг. Зволікати не можна було. Тим паче, що серед покусаних — дитина. Ми документи при отриманні індірабу оформили й відправили. З розумінням поставилися, — дякує.  

Це надзвичайна подія, це велика НП, — переживає. — Це добре, що так оперативно спрацювали. І то... Кота ж убили не в перший день. На другий. 

Зі слів очевидців, кота закрили вдома в Любові Бабич. У веранді. Викликали ветеринарів і поліцію. І не могли його впіймати. Такий він сильний був. Поліціянти кота застрелили. Відправили на обстеження у ветлабораторію. У Прилуки. Досліджуватимуть кров, потім мозок. Остаточні результати будуть через 30 днів. 

Але ж хто чекатиме результату 30 днів? Кіт явно хворий. А інкубаційний період сказу — два тижні. Так що вакцинувати покусаних треба без зволікання. 

Михайло Фанта нагадує:  

— При укусах тварини обов’язково треба обробити рану мильним розчином. З господарчого мила. Нема господарчого, можна й туалетним. Водночас викликати «швидку». Звернутися до лікарів. До хірургів. Вони призначать лікування.

* * *

Зі слів Олександра Несіна, обласного рабіолога, травматолога Чернігівської обласної лікарні, нападів скажених тварин побільшало. Основні переносники сказу — лисиці, коти, єнотовидні собаки, вовки, кажани. 

Так, у Срібному тільки  закінчила  вакцинуватися від сказу пацієнтка. Її вкусив за палець кіт. У грудні цього року в Миколаївці на Менщині наробив шкоди пес. У Довжику Новобілоуської громади біля Чернігова — лисиця. У листопаді в Лихолітках на Козелеччині — лисиця та єнотовидний собака. У Лутаві Деснянської громади сказилася корова. У  Котові цієї ж громади побувала хвора лосиця. У селі Любечанинів Остерської громади сказилися вівця й пес.   

Усім, кого вкусила, торкнулася, полизала хвора тварина, довелося вакцинуватися. Адже сказ — смертельна хвороба. Перша стадія — хвилювання, депресія, ознаки застуди. Друга — збудження, боязнь світла, води. Третя — паралічі. Без лікування хворі помирають на другій чи третій стадії.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Фото

Лижник із Чернігівщини представлятиме Україну на чемпіонаті світу

20 СІЧНЯ 2025, 10:24

Водій загинув, пасажир - у комі: подробиці смертельної ДТП на Чернігівщині

20 СІЧНЯ 2025, 10:21

У районному центрі на Чернігівщині вночі горіли три автомобілі

20 СІЧНЯ 2025, 10:07

У громаді на Чернігівщині вщент згорів автомобіль

20 СІЧНЯ 2025, 09:39

Громади Чернігівщини втратили трьох захисників

20 СІЧНЯ 2025, 09:29

Вибухи вночі в Чернігові: що відомо

20 СІЧНЯ 2025, 09:12

Ворог атакував прикордонні села КАБами та ракетами: ситуація на Чернігівщині

20 СІЧНЯ 2025, 08:05

ТОП-переглядів