Карта мародерів: у які міста російські окупанти відправляли награбоване на Чернігівщині?

27 ТРАВНЯ 2022, 13:52

1944

Карта мародерів: у які міста російські окупанти відправляли награбоване на Чернігівщині?

Фото із відкритих джерел

Російський опозиційний сайт “Медіазона” стверджує: за 3 місяці війни російські солдати відправили з міст біля кордонів з Україною 58 (!) тонн посилок і один безпілотник Орлан. На жаль, чимала частина цього припадає і на вантаж награбованого з Чернігівщини. Найчастіше, посилки мародерів йшли з прикордонного білоруського містечка Мозир та російських на Брянщині - Климове, Клинці, Новозибков, Унеча та Рильськ (Курська область).

Російські військові користуються послугами компанії СДЭК.

Ця компанія дозволяє клієнтам відстежувати відправлення, тому за номером замовлення сайт показує докладний маршрут від пункту прийому до видачі. Це знеособлена інформація – жодних даних відправника сервіс не повідомляє та видає тільки ініціали одержувача. Хоча вага посилки на сайті не відображається, її видно в коді сторінки.

Найбільше з виявлених замовлень важило 381 кілограм, його відправили з прикордонного Рильська до передмістя Єкатеринбурга.

“Ми вибрали 46 відділень СДЭК у найближчих до кордону з Україною населених пунктах Білорусі, Росії та Криму. Щоб відстежити ланцюжки посилок, перевірялися випадки, коли з цих прикордонних відділень за один день відправляли більше двох великих замовлень в те саме місце. Так ми склали список із 60 підозрілих пунктів призначення. Ми спеціально не розглядали посилки в Москву та Петербург через надто великий поток відправлень у ці міста з будь-яких відділень. Посилки в межах прикордонних областей та Криму ми також виключили із пошуку.

В результаті підозрілі посилки були знайдені в 13 прикордонних пунктах СДЭК: в Армянську та Джанкої в Криму, в Покровському Ростовській області, у Богучарі та Россоші Воронезькій області, у Валуйках Бєлгородської області, у Залізногірську та Рильську Курської області, у Климово та Клінцях, Унече Брянської області та у білоруському Мозирі”, - пишуть дослідники.

Якщо дивитися зі сторони України, то Валуйки – це Харківський напрямок, Клинці, Новозибків та Мозир – Київсько-Чернігівський, Рильськ – Сумський, а Джанкой та Армянськ – Херсонсько-Мелітопольський.

Наочно відрізнити звичайний пункт призначення від підозрілого можна за середньою вагою посилки. На графіку нижче наведено всі міста, які з кінця лютого отримали з цих прикордонних пунктів загалом більше тонни посилок. Вони відсортовані за загальною вагою, і місце займає Москва. Але середня вага московської посилки невелика, тобто в столицю відправляють багато легких вантажів. Зате одразу помітний гучний Рубцовськ, який отримав з кордону більше двох тонн посилок. Їхня середня вага у вісім разів перевершує московську. Так само виділяються Юрга, Чебаркуль, Міасс та інші міста, отримали багато тонни посилок.

29 березня в українських ЗМІ повідомили про виведення частини російських військ з Київської та Чернігівської областей. 7 квітня Пентагон підтвердив, що російська армія повністю вийшла із північних регіонів України.

Одночасно з виведенням обсяг підозрілих замовлень із прикордонних міст поступово збільшувався. Якщо 26 березня їх було 338 кілограмів, то 29 березня вага перевалила за тонну, а 2 квітня перевищила 2,5 тонни.

Пік таких посилок припав на 4 квітня — майже чотири тонни. Після короткого спаду рівно через тиждень вага підозрілих замовлень знову зростала до трьох тонн, після чого почалося зниження.

За даними порталу “Медіазона”, з міста Валуйки з 21 лютого по 20 травня відправили понад 15 тонн підозрілих вантажів. Місто знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Україною та за 20 кілометрів від самопроголошеної ЛНР.

З Клінців, міста за 60 кілометрів від українського кордону з Чернігівщиною, за той самий проміжок часу відправили понад 13 тонн.

З Новозибкова на Брянщині переслали сім із лишком тонн підозрілих вантажів.

На четвертому місці білоруський Мозир, де спочатку й помітили військових. Далі йдуть Россошь, Джанкой і Рильськ.

За період з 21 лютого по 20 травня найбільше вантажів із прикордонних міст відправили до Москви та Єкатеринбурга — 10,3 та 6 тонн відповідно. Досить багато замовлень було й у Петербург.

Лідером серед «підозрілих» міст стала Юрга, місто на північному заході Кемеровської області. З прикордоння України близько 5,8 тонни пішло до міста, де мешкає всього 80 тисяч людей.

У Юрзі стоять три великі військові частини: 106-а окрема бригада матеріально-технічного забезпечення, 74-а окрема гвардійська мотострілецька Звенигородсько-Берлінська ордена Суворова бригада та 120-а артилерійська бригада.

Після відведення російських військ із Київщини та Чернігівщини Олексій Арестович опублікував список частин, що стояли у Бучі, Гостомелі та Ірпені; серед них була і 74-та мотострілецька бригада з Юрги. У перші дні війни стало відомо про полоненого з цього підрозділу. У бойових діях загинули щонайменше 27 солдатів із цього міста.

Друге місце за вагою замовлень дісталося місту Чебаркуль у Челябінській області. Там дислокуються два танкові полки: 6-й та 239-й. У березні стало відомо про загибель командира 6 танкового полку полковника Олександра Захарова. В Україні загинули 27 військових із цього міста.

До Кизила, столиці Тиви, відправили 116 підозрілих посилок загальною масою понад 3,5 тонни. У Кизилі дислокується 55-а окрема мотострілецька бригада. Відомо про 11 загиблих із цього міста.

Серед інших підозрілих міст можна назвати Новосибірськ, Міас у Челябінській області, Улан-Уде та інші.

До Рубцовська, який став лідером з відправлення вантажів (дві третини яких не дійшли до адресатів) з Мозиря 1 і 2 квітня, за час спостережень пішло відносно небагато посилок: 74 відправлення вагою близько двох тонн.

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів