Тимчасова слідча комісія оприлюднила на сайті Верховної Ради України перші проміжні висновки стосовно розслідування обставин смерті народного депутата Антона Полякова. Їх взяли до уваги у Верховній Раді. Попередньо заслухають на закритому засіданні у парламенті. З датою ще визначаються.
Окрім того, 28 листопада група народних депутатів також зареєструвала проєкт постанови #8234, в якому зазначаються усі проміжні результати розслідування від 23.11.22 за ідентифікатором народної депутатки Анни Скороход.
Отже, до яких висновків дійшли народні обранці у своєму прагненні з‘ясувати обставини смерті колеги?
На думку парламентарів, на первинному етапі збору доказів правоохоронці діяли вельми поверхово та непрофесійно.
«Встановлено, що працівниками органу досудового розслідування на початковому етапі слідства, дії були несвоєчасними, в багатьох випадках непрофесійними і, здебільшого, формального характеру, що негативно вплинуло на результат розслідування по даному кримінальному провадженню», - йдеться у висновках ТСК.
При цьому, члени ТСК вважають, що Нацполіція (а саме столичний відділок) впоралася зі своїми обов‘язками добре та своєчасно. Чого не скажеш про Київську міську прокуратуру, до того ж, саме прокурори блокували хід розслідування, йдеться у висновках.
«Встановлено, що процесуальне керівництво Київської міської прокуратури здійснювалося незадовільно та на неналежному рівні, що в цілому негативно вплинуло на об’єктивність, швидкість, всебічність та повноту розслідування даного кримінального провадження. Окрім того, Комісія дійшла до висновку, що орган прокуратури блокував роботу Комісії та органів досудового розслідування», - написано у документі, який позначений персональними даними депутатки Анна Скороход.
Також ані орган досудового розслідування, ні орган прокуратури не затримав в порядку ст. 208 КПК України ймовірно причетних осіб до вчинення даного кримінального правопорушення, що посприяло виїзду підозрюваних за кордон, а саме до російської федерації, звідки неможливо притягти останніх до кримінальної відповідальності та проведення з ними слідчих (розшукових) дій, говориться у висновках.
Нагадуємо, що вночі 8 жовтня у Дніпровському районі Києва виявили мертвим народного депутата по 206-му округу Антона Полякова. Попередня версія: нардепу стало погано у таксі, його намагалися реанімувати лікарі "швидкої", але констатували смерть.
За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу з приміткою "природна смерть".
За результатом розтину, смерть народного депутата настала внаслідок гострої коронарної недостатності, гострої ішемічної хвороби серця. Слідство наразі очікує на результати інших судово-медичних досліджень.
Речник МВС Артем Шевченко заявив, що в організмі депутата виявлено метадон.
Згодом, наречена Полякова нардепка Анна Скороход не погодилася з такою версією і заявила, що її колегу вбили.
Документи, викладені Анною Скороход, текстово
ПОСТАНОВА Верховної Ради України
Про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування смерті (вбивства) народного депутата України Полякова Антона Едуардовича
Заслухавши та обговоривши попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування смерті (вбивства) народного депутата України Полякова Антона Едуардовича, Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
- Попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування смерті (вбивства) народного депутата України Полякова Антона Едуардовича (далі – Тимчасова слідча комісія) взяти до відома.
- Зважаючи на зміст висновків і пропозицій, викладених у попередньому звіті Тимчасової слідчої комісії, продовжити строк діяльності Тимчасової слідчої комісії до 17 травня 2023 року.
- Направити попередній звіт і матеріали Тимчасової слідчої комісії до Офісу. Генерального прокурора для їх вивчення та відповідного реагування.
- Остаточний звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України до 17 травня 2023 року.
- Керівнику Апарату Верховної Ради України В. Штучному забезпечити ознайомлення народних депутатів України з висновками і пропозиціями, викладеними у попередньому звіті Тимчасової слідчої комісії.
- Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
ВИСНОВКИ:
Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування смерті (вбивства) народного депутата України Полякова Антона Едуардовича
- Тимчасовою слідчою комісією встановлено, що досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом смерті (вбивства) народного депутата України Полякова А.Е. триває.
- Встановлено, що працівниками органу досудового розслідування на початковому етапі слідства, дії були несвоєчасними, в багатьох випадках не професійними і здебільшого формального характеру, що негативно вплинуло на результат розслідування по даному кримінальному провадженню.
- Встановлено, що працівниками органу досудового розслідування, а саме слідчого управління ГУНП в м. Києві слідчі дії проводились належним чином, своєчасно.
- Встановлено, що процесуальне керівництво Київської міської прокуратури здійснювалося незадовільно та на неналежному рівні, що в цілому негативно вплинуло на об’єктивність, швидкість, всебічність та повноту розслідування даного кримінального провадження. Окрім того, Комісія дійшла до висновку, що орган прокуратури блокував роботу Комісії та органів досудового розслідування.
- Встановлено, що ні органом досудового розслідування, ні органом прокуратури не було прийнято рішення про затримання в порядку ст. 208 КПК України, ймовірно причетних осіб до вчинення даного кримінального правопорушення, що посприяло виїзду даних осіб за кордон, а саме до російської федерації, що на даний час у ситуації, яка склалася унеможливлює притягнення останніх до кримінальної відповідальності та проведення з ними слідчих (розшукових) дій.
- Встановлено, що на всі звернення Комісії, де ініціювалось питання стосовно процесуального керівництва, органами прокуратури не було вжито жодних заходів щодо їх належного виконання, а в окремих випадках отримано відмову про перевірку та встановлення фактів викладених у зверненнях Комісії.
- Встановлено, що у ході досудового розслідування є необхідність проведення певного обсягу додаткових слідчих та процесуальних дій з метою повного, всебічного та об’єктивного дослідження всіх обставин смерті Полякова А.Е. та встановлення істини у кримінальному провадженні. Є необхідність звернутися до органів державної влади, а також інших іноземних установ з приводу з’єднань абонентів ймовірно причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, що дасть відповіді підтвердження або спростування факту умисного вбивства вищезазначеними особами; проведення додаткових слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій у співпраці з НАБУ, ДБР та СБУ та процесуальних дій.
Пропозиції:
З огляду на те, що протягом установленого Верховною Радою України строку діяльності Комісії не всі необхідні слідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні проведені, а у зв’язку з введенням воєнного стану, Комісія позбавлена, з об’єктивних причин, можливості всебічно дослідити питання що належать до предмета її відання, визначені Постановою Верховної Ради України №1904-IХ від 18 листопада 2021 року.
У зв’язку з цим вважаємо за необхідне:
- Заслухати та обговорити попередній звіт Комісії на закритому пленарному засіданні Верховної Ради України.
- Верховній Раді України попередній звіт Комісії взяти до відома.
- Доручити Голові Верховної Ради України: 3.1. Направити попередній звіт і матеріали Тимчасової слідчої комісії до Офісу Генерального прокурора для їх вивчення та відповідного реагування.
- Доручити Керівнику Апарату Верховної Ради України:
4.1. Забезпечити ознайомлення народних депутатів України з висновками і пропозиціями, викладеними у попередньому звіті Тимчасової слідчої комісії. - Продовжити строк діяльності Тимчасової слідчої комісії до 17 травня 2023 року.
- Остаточний звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України до 17 травня 2023 року.
"Час Чернігівський" писав про розслідування смерті підлітка у Прилуках: Череп, лопатка і частина ноги Дениса Чаленка й досі не в могилі.