Білоруські медіа активно цікавляться - який саме російський військовий контингент прибуває до республіки. Особливо у полі зору - прикордонні аеродромі і те, хто саме там нині перебуває і яка техніка використовується.
Місцеве видання Sozhnews публікувало світлини російських мобілізованих.
«Гомельскі Флагшток» зібрав інформацію про військову активність у регіоні за 10 днів.
Перший ешелон із військовою технікою у Гомелі після оголошення формування угруповання помітили у понеділок 17 жовтня. Згодом рух військової техніки, що налічує десятки одиниць, фіксувався автомобільними та залізницями. Переміщувана техніка складалася з автомобільної та броньованої техніки. Майже у всіх випадках техніка мала позначення білоруських збройних сил або складалася з моделей, характерних для місцевої армії.
«Тут варто зазначити, що пересування техніки не мало масштабів, які можна порівняти з масовим прибуттям техніки в січні-лютому 2022, коли формувалося російське військове угруповання для нападу на Україну.
За інформацією телеграм-каналу "Беларускі Гаюн" частина пересування техніки, що спостерігається на Гомельщині, здійснювалася для ротації», - зауважує видання.
Журналісти поговорили із жителями двох поліських прикордонних райцентрів (Мозиря та Брагіна), де під час російського наступу спостерігалася значна активність. Співрозмовники у двох випадках вказали на фіксацію одиничних екземплярів автомобільної військової техніки у містах.
Ще одним індикатором військової активності може бути діяльність гомельського аеропорту. За даними телеграм-каналу «Беларускі Гаюн», у жовтні 2022 зафіксували 3 рейси російських військово-транспортних літаків Іл-76 до Гомельського аеропорту.
Порівняння кількості посадок з вереснем (4 рейси) та серпнем (5 рейсів) вказує, що інтенсивність військово-транспортних перевезень не збільшилася. Під час формування військового угруповання для вторгнення в Україну аеропорт в окремі дні приймав до 15 рейсів військово-транспортних літаків вкс рф на день.
Джерело в управлінні охорони здоров'я Гомельської області повідомило, що нині ознак підготовки медичної інфраструктури в установах, де раніше вівся прийом вбитих та поранених російських військовослужбовців, не фіксується.
Житель села Прибитьки, яке розташоване біля військової бази у сумнозвісній Зябрівці, повідомив, яка нині ситуація за останні 10 днів.
«Ситуація трохи змінилася, але майже непомітно. [Нецензурне слова, що означає військових зс рф], стало зовсім трохи. А ось наших багато. Скажімо так, приблизно одна російська машина додалася на два десятки наших. На аеродромі Уралів додалося. Як на самому кордоні не знаю, могли й з-за кордону із рф приїхати. Щодо нашого району, таке відчуття, що Лукашенко лякає, а насправді [нецензурні слова, що означає військових зс рф] лише розбавляють білоруські війська».
Останні дані - у жовтні мобілізували до лав білоруської армії лише з Гомельського району 90 новобранців. Загальну ж кількість призову у білорусі не розголошують.
"Час Чернігівський" писав про те, що росіяни хазяйнують на військовому об'єкті: Військовий аеродром Зябрівка, що у Гомельській області, повністю під контролем рф.