Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами діяльності організованого злочинного угруповання з числа трьох чернігівців, які налагодили схему продажу автомобілів, ввезених з-за кордону у спрощеному порядку у якості гуманітарної допомоги ЗСУ. Матеріали провадження з обвинувальним актом скеровано до суду.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернігівської області.
Викрили махінації з гуманітарною допомогою слідчі слідчого управління Головного управління Нацполіції за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.
Правоохоронці задокументували протиправну діяльність організованої групи осіб, що тривала упродовж 2023-2024 років.
За даними слідства, організатор схеми залучив до своєї протиправної діяльності двох чернігівських підприємців, з якими мав приятельські стосунки. Зловмисники забезпечили ввезення в Україну автомобілів підвищеної прохідності, використовуючи реквізити низки благодійних фондів та громадських організацій. Позашляховики ввозилися як гуманітарна допомога, з обов’язковим проставленням у товаросупровідних документах, вантажних митних деклараціях клейма «Гуманітарна допомога. Продаж заборонено».
Однак у подальшому члени ОЗГ проводили необхідні ремонтні роботи та передпродажну підготовку транспортних засобів, після чого виставляли їх на продаж на торговельних майданчиках Чернігова, з одночасним поширенням відповідної реклами на інтернет-ресурсах. Продавши автомобіль клієнту та отримавши від нього кошти, зловмисники виготовляли фіктивний акт прийому-передачі транспортного засобу з використанням реквізитів благодійного фонду чи громадської організації. Покупця зловмисники запевняли, що цей псевдо-документ є законною підставою володіння і користування придбаною автівкою.
За даними слідства, у такий спосіб члени ОЗГ збули вісім позашляховиків, ввезених як гуманітарна допомога для ЗСУ, та отримали незаконний прибуток у сумі близько 1 мільйона 200 тисяч гривень, що визначено законодавством як значний розмір.
Наразі слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та склали обвинувальний акт за ч. 3 статті 201-2 Кримінального кодексу України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчинене організованою групою під час воєнного стану). Фігурантам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Слідчі передали матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом прокуророві Чернігівської обласної прокуратури для скерування до суду.
"Час Чернігівський" писав про таке: