Новобасанська громада купила соціальним працівникам електровелосипеди. З 16 працівниць їх поки отримали шестеро. Техніку встигли обкатати.
— Сіла і поїхала, — описує Ольга СОРОКА. Обслуговує Старий і Новий Биків. — Задоволена — не передати словами. Працюю шість років. У Старому Бикові 11 моїх підопічних. Від дому до крайньої точки — 12 кілометрів. Їздила звичайним стареньким велосипедом. Стільки запчастин до нього купляла!
Електровелосипед у керуванні простий. Швидкість регулюється на ручці.
— Яка максимальна швидкість?
— 35 кілометрів. Син стільки вижав. Я так не жену. Добираюся швидше, ніж на звичайному. І ноги не болять. Спереду є кошик для речей.
Коли було тепло, заряджала раз на п’ять днів. У холодну пору розряджається швидше. Заряду вистачає на три дні. Як морозчик, акумулятор краще знімати. Заносити в хату. І три години точно треба, щоб зарядився. Узимку ходимо пішки. Бо проїхати що на звичайному, що на електровелосипеді важко. Особливо, якщо буде ожеледиця, як минулого року.
* * *
— Виграли грант, — пояснив, звідки кошти на покупку, Микола ДЯЧЕНКО, голова Новобасанської територіальної громади. — Одна з умов — співфінансування органів місцевого самоврядування. — Донори дали 100 тисяч, ми додали 50 тисяч. Поки купили шість, а їх треба 16. Тому на цьому не зупиняємося.
— Як обирали, кого спочатку наділити?
— Звичайно, сірник обламаний не витягували, — жартує. — У першу чергу дивилися маршрути. У кого більша відстань.
— Може б, на скутери націлилися? Корюківська громада торік отримала від благодійників електроскутери.
— Спершу велосипеди. Тоді скутери. А потім уже перейдемо на електромобілі, — сміється. — З чогось треба починати.
* * *
— А в мене і права є, — додає Ольга Сорока. — На категорію В і С. І на легкову, і на вантажівку. Ще в школі вивчилася.
— До голови звернулися працівниці з Нової Басані, — додала Світлана ЯРОШ, начальниця центру соціальних послуг. — Село велике. Голова почув їхнє прохання. Почали цікавитися грантами саме на придбання техніки. Знайшли й подали заявку.
Велосипеди «Ардіс» українського виробництва. Доставив підприємець, з яким раніше співпрацювали. Уклали тристоронню угоду між грантодавцями, громадою і продавцем. Не треба було їхати в інше місто забирати.
Відстежуємо всі гранти й, сподіваюся, наступного року всіх соцпрацівників забезпечимо електровелосипедами.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото з інтернету
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі
- Веломайстер про те, як обрати велосипед, наскільки Чернігів підходить для цього транспорту та про відносини з автомобілістами
- Яйця по сто — розбирають зразу. Почім продають сметану і молоко?
* * *
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":