У Генштабі переглянули ризик загроз нового наступу з території білорусі. За словами речника відомства Олексія Громова, нині небезпека знову висока, про що він повідомив 20 жовтня.
Тож, відновлення наступальних дій російської федерації на північному фронті зростає. Напрямок може бути змінений у бік західного кордону України, аби перерізати логістичні шляхи постачання Україні озброєння та техніки від міжнародних партнерів, повідомив заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.
«Посилюється агресивна риторика військово-політичного керівництва росії та білорусі, якою супроводжується розгортання регіонального угруповання військ так званої союзної держави. Загроза відновлення зс рф наступу на північному фронті зростає.
Цього разу напрямок наступу може бути змінений на захід українсько-білоруського кордону для перерізання основних логістичних артерій постачання озброєння та військової техніки Україні від країн-партнерів.
На території білорусі тривають заходи розгортання авіаційних підрозділів, підрозділів інших родів військ, сил зс рф на відповідних аеродромах та об’єктах військової інфраструктури. У тому числі на тих, що передані під повний контроль збройним силам рф», - повідомив Громов.
Він також відзначив, що в білорусі проводяться заходи з прихованої мобілізації, а керівництво рб продовжує надавати свою територію для запуску російських балістичних ракет та дронів.
Зокрема, росія розмістила на аеродромах білорусі (Барановичі, Зябрівка) літаки Міг-31, що можуть бути озброєні крилатими ракетами типу «калібр», відзначив Громов та запевнив, що Генштаб постійно відстежує цю ситуацію.
«На даний час проводяться заходи щодо забезпечення надійного прикриття державного кордону та міста Київ з північного напрямку. У разі прийняття противником відповідного рішення щодо відкриття так званого другого фронту, а саме - ведення наступальних дій з республіки білорусь - ми будемо готові до адекватної відповіді», - запевнив представник Генштабу.
В свою чергу, очільник ГУР Кирило Буданов не вірить у можливість нового широкомасштабного наступу з білорусі.
Він вважає, те, що зараз відбувається військова активізація у білорусі - "це просто картинка".
Таку думку очільник ГУР висловив в інтерв'ю шеф-редактору Obozrevatel Оресту Сохару.
«Ми постійно чуємо запевняння, що нічого не планується в білорусі, підготовки до нападу немає. Але водночас відбувається дивна історія: спочатку якась стара техніка білоруська вивозиться в росію, а зараз завозиться якась інша в білорусь, і ніби зміцнюється російське угрупування. Це все для того, щоб тримати наш контингент в тонусі?» - цікавиться Сохар.
«Це одна з головних цілей: з одного боку, створюється угрупування т.зв. союзних республік, в яке мають увійти підрозділи зс білорусі та оці терористичні угрупування рф. Але насправді на території білорусі на всіх базах довготривалого зберігання розконсервовують техніку і передають в рф. Вона здебільшого йде на поповнення втрат в Донецькій і Луганській областях», - відповідає Буданов.
За його словами, білоруські військові не мають стільки сили, аби залякувати українців, тому у цьому їм допомогає росія.
«Самі білоруси не мають тих сил, які могли б сильно лякати нас, тому росія перекидає туди особовий склад і, здебільшого з автомобільною технікою, тобто це просто картинка. Принаймні, на даному етапі», - резюмує Буданов.
"Час Чернігівський" писав, що у білорусі масово почали розсилати повістки.