Гендерна та антидискримінаційна політика онлайн-медіа "Час Чернігівський", друкованого медіа «Регіональний інформаційний вісник "Час Чернігівський"
- Загальні положення
Онлайн-медіа "Час Чернігівський", друковане медіа «Регіональний інформаційний вісник "Час Чернігівський" (далі - «Час Чернігівський») бере на себе зобов’язання планувати та втілювати діяльність у питаннях рівних можливостей̆ та поваги до різноманіття. Для цього розроблена чинна гендерна та антидискримінаційна політика «Часу Чернігівського» (далі – Політика).
Метою даної Політики є забезпечити уникнення будь-яких форм дискримінації та упереджень під час підготовки матеріалів та їх поширення на сайті та у соцмережах «Часу Чернігівського».
Гендерна та антидискримінаційна політика є публічним документом. Може за потреби переглядатись у випадку нових викликів чи потреб редакції «Часу Чернігівського» .
У разі виявлення порушення Політики у матеріалах та у соціальних мережах «Часу Чернігівського» прохання повідомити особі, відповідальній̆ за дотримання політики гендерної рівності: Ярмоленко Анастасія, адреса електронної пошти: jarmolenko1984@gmail.com.
Дана політика розроблена з врахування визначення гендерної рівності як рівних прав для жінок і чоловіків, дівчат і хлопців, а також їх рівну значущість, можливості, обов’язки та участь у всіх сферах суспільного й особистого життя. Так само вона означає рівний доступ жінок і чоловіків до ресурсів та розподіл між ними.
Редакція «Часу Чернігівського» підтримує ідею про інтегрування гендерних питань у політику діяльності організації і розробку відповідних процедур, які б унеможливлювали дискримінацію і сприяли рівному доступу жінок і чоловіків до ресурсів і послуг.
Досягнення гендерної рівності покращить репутацію та результативність роботи редакції, сприятиме розвитку інноваційності.
- Заява редакції про пріоритетність гендерної політики
Ми, колектив редакції «Часу Чернігівського», визнаємо, що гендерна рівність є запорукою соціальної стабільності, добробуту та сталого розвитку, що дозволяє в повній мірі реалізовувати права людини. Цією гендерною політикою ми декларуємо загальні напрямки і принципи нашої діяльності, цілеспрямованої на запобігання усім формам дискримінації та гендерної нерівності, зокрема у роботі колективу та підготовці та поширенні матеріалів на сайті та у соцмережах «Часу Чернігівського».
- Перелік конкретних заходів із гендерної політики
З метою реалізації гендерної політики редакція «Часу Чернігівського» зобов’язується:
1) Забезпечити сприятливі умови для залучення жінок до участі у прийнятті рішень під час роботи колективу та лідерстві.
2) Дотримуватись балансу щодо героїв та героїнь під час підготовки матеріалів. Не допускати дискримінації чоловіків та жінок як експертів, коментаторів, героїв сюжетів та статей.
3) Під час підготовки матеріалів та постів у соцмережах дотримувати принципів, а також аналізувати матеріали на рахунок:
- інклюзії - врахування потреб та інтересів різних груп жінок і чоловіків у їх різноманітті;
- емповерменту (уповноваження) жінок - забезпечення жінкам можливостей для розвитку свого потенціалу та отримання рівного з чоловіками доступу до інформації, медіа, висловлення думок та суджень;
- гендерної чутливості - врахування гендерних аспектів під час планування та підготовки матеріалів;
- розвінчування гендерних стереотипів, які обмежують можливості жінок і чоловіків у різних аспектах.
4) Проводити гендерний та антидискримінаційний аналіз матеріалів «Часу Чернігівського».
5) Мотивувати працівників редакції «Часу Чернігівського» брати участь у навчаннях для медіа, що стосуються питань гендерної рівності, чутливості, ознайомлюватись із антидискримінаційним законодавством.
6) Забезпечувати дотримання прав людини, рівних можливостей та поваги до різноманіття (при закупівлях продукції, послуг, а також при взаємодії з підрядними організаціями, зокрема, недотримання принципів даної політики партнерами/підрядниками може бути перешкодою для співпраці).
7) Співпрацювати з питань гендерної рівності з органами влади, науковими, освітніми установами, громадськими організаціями, іншими асоціаціями ОМС та установами, зацікавленими сторонами на місцевому, регіональному, національному та міжнародному рівнях.
8) Забезпечувати партнерство та співпрацю з іншими медіа та організаціями, які займаються питаннями гендерної рівності та уповноваження жінок.
9) Визначити в колективі особу, яка відповідатиме за аналіз та контроль дотримання працівниками редакції питань гендерної рівності.
4. Гендерний та антидискримінаційний аналіз матеріалів
Забезпечити проведення гендерного та антидискримінаційного аналізу матеріалів, які готують журналісти «Час Чернігівського» не рідше 1 разу на місяць за наступними критеріями:
- кількість героїв, експертів;
- випадки мови ворожнечі;
- дискримінаційні висловлювання.
Аналізувати результати моніторингу не рідше 1 разу на місяць за участі всіх працівників, у т.ч. творчих. Враховувати результати моніторингу під час підготовки матеріалів та поширювати їх на сайті та у соцмережах «Часу Чернігівського».
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення зборів колективу,
протокол від 03.07.2024 року