Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен

24 ВЕРЕСНЯ 2024, 16:25

313

Василенко Соломія

Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен

Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен

У Чернігові розгорівся скандал, повʼязаний зі станом фортифікаційних споруд у передмісті обласного центру. Як повідомив очільник МВА Дмитро Брижинський, нині його відомство завершило перевірку та аналіз стану укріплень. Навіть на світлинах помітно, що оборонні споруди занехаяні, пророслі травою, в окопах стоїть вода, а деревина для опор та перекриттів - хлипка.

Тож висновки невтішні, каже чиновник. 

«На виконання рішення Ради оборони області (протокол №21 від 11 червня 2024 року) завершена перевірка стану, якості, ходу виконання робіт міською радою по відновленню та покращенню фортифікації навколо міста Чернігів.

Перевірка проводилась комісією, до якої були долучені представники військового командування, правоохоронних органів та інженери. Складені акти з відповідними фотоматеріалами та висновками», каже очільник МВА.

На думку Дмитра Брижинського, стан фортифікації навколо Чернігова потребує окремого розгляду. Тож він звернувся до Ради оборони області із клопотанням розглянути результати перевірки фортифікації на одному із чергових засідань

«Від себе скажу, що під час перевірок та виїздів на локації деякі речі мене, як військового, шокували. Мова і про якість матеріалів і те, як ці роботи виконали. Адже за спорудження фортифікації сплатили з бюджету міста», - заявив він.

У «Часу Чернігівського» є фото цих укріплень, на які Чернігівська міська рада витратила 110 млн грн, і які, за нашими даними, освоїло підконтрольне ексочільнику міської ради Владиславу Атрошенку підприємство «УТБ»-інжиніринг.

Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен

Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен

Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен

Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен

Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен

В свою чергу, у міській раді заявили, що про фортифікації мала б дбати МВА, а не міські чиновники. Попри той факт, що будівництво таки дійсно ініціював Владислав Атрошенко. Але будували - комунальники. За словами секретаря ЧМР Олександра Ломаки - він теж вирішив звернутися до Ради оборони області - розглянути питання стану лінії оборони фортифікаційних споруд навколо міста Чернігова. 

«Ці споруди були збудовані в 2022-2023 роках за ініціативи міського голови Владислава Атрошенка, роботи виконувалися управлінням ЖКГ. По кожному об’єкту військовими підписано акт виконаних робіт та надано високу оцінку їх якості. Споруди використовували бійці ТРО. 

Після введення у Чернігові міської військової адміністрації, у травні 2023 року, її начальник, оглянувши лінію споруд, оцінив їх високу якість та дав доручення військовим, під його наглядом, вдосконалити лінію оборонних споруд довкола міста», - стверджує Олександр Ломако. 

Тож, нинішній стан фортифікаційних споруд - результат цього «вдосконалення», переконаний Олександр Ломако. На його думку, Рада оборони області повинна розглянути не тільки питання споруд, а й відповідність Брижинського займаній посаді.

Також Олександр Ломако зауважив, якщо стан споруд дійсно такий (тобто, у міській раді понад рік не знали про стан споруд - ред.), то цим питанням мають займатися правоохоронні органи, адже це… диверсія. 

* * *

Його допис отримав широку реакцію користувачів. Зокрема, активіст та депутат місцевих рад багатьох скликань Руслан Волощук заявив, що насправді якісні споруди за рік не могли прийти до такого занепаду.

«Видно, що автор цього тексту ніколи не служив в армії, бо якщо споруджувалися оборонні споруди згідно вимог будівельних нормативів та стандартів, то за рік споруди не могли прийти до такого занепаду. А це означає, що будівництво оборонних споруд підрядними організаціями велося з грубим порушенням будівельних норм та стандартів. І такий стан речей дійсно вимагає розслідування правоохоронними органами».

Ярослав Куц, як начальник управління ЖКГ на нараді з керівниками комунальних підприємств міста заявив, що навпаки, у будівництві споруд все йде за планом і виключно під військовим контролем. 

Він повідомив, що у 2022-му році, щойно відійшли окупанти - стало питання про облаштування лінії укріплень «від Десни до Десни». Військові надали креслення та плани проведення робіт. Вони стартували у червні 2022-го.

«Всі ці роботи відбувалися виключно на замовлення і за контролем військових. Що, де копати, скільки техніки - на кожному папері є підпис військових. І по кожному обʼєкту, який збудовано, є акт, в якому зазначено, що зауважень немає». 

За його словами, звернень щодо стану фортифікаційних споруд від військових не було. 

Олександр Ломако зазначив, що з особистою інспекцією на будівництво свого часу приїздив Ігор Танцюра, тодішній командувач сил ТРО. 

«У порівнянні зі спорудами на Донецькій та Луганській області з часів АТО він сказав, що це найкращі споруди в Україні, що він бачив», - пафосно цитує Танцюру Ломако. 

Тож, в історії з фортифікаціями ясно те, що нічого не ясно. 

ЖКГ міста, посилаючись на військових, каже «все за планом». Міська рада, попри те, що була замовником і координувала роботу з військовими та МО, не відстежувала стан споруд увесь цей час. Лише коли у мережі зʼявилися фото фортифікацій у бурʼянах, міськрада заявила, що винний… Брижинський.

Сподіваємося, що правоохоронці зможуть розставити точки над і. 

Авторка: Євгенія Замковська

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині горить майже 200 гектарів торф'яних родовищ

24 ВЕРЕСНЯ 2024, 17:31

Фото

Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен

24 ВЕРЕСНЯ 2024, 16:25

Прикордонника з Чернігівщини відзначили орденом і медаллю

24 ВЕРЕСНЯ 2024, 15:30

Акторка з Чернігова засвітила коштовну брендову сумочку

24 ВЕРЕСНЯ 2024, 14:02

Громада на Чернігівщині втратила 25-річного захисника

24 ВЕРЕСНЯ 2024, 12:50

Сторожа гімназії судили за оприлюднення фото працівників військкомату

24 ВЕРЕСНЯ 2024, 10:04

У лісах Чернігівщини розкидатимуть спеціальні брикетики. Для хижаків

24 ВЕРЕСНЯ 2024, 09:41

ТОП-переглядів