Фільмувала залізницю для росіян: рішення суду по шпигунці з Ніжина

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 11:00

419

Чепурний Арсен

Під час затримання колаборантки з Ніжина

Під час затримання колаборантки з Ніжина

Ніжинський міськрайонний суд визнав 30-річну Анну Погрібну винною в державній зраді та призначив покарання — 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як сказано у вироку, у березні 2025 року жінку завербували через телеграм. Особа, яка представилася Валерією, спілкувалася українською та надсилала завдання. 13 і 21 березня Погрібна двічі виїжджала до одного з сіл Ніжинського району, де понад годину знімала військових та військову частину.

Під час зйомки вона використовувала спеціальну програму, яка автоматично додавала до фото та відео географічні координати, точну дату та годину. Отримані матеріали передала російській кураторці. За перше завдання їй перерахували на криптогаманець 500 гривень, за друге — 2700 гривень.

У квітні жінці переказали кошти на придбання нового мобільного телефона та павербанка для виконання наступного завдання. На телефон Анна встановила програму віддаленого доступу, що дозволяла здійснювати відеоспостереження в режимі реального часу. Після цього виїхала за місто і залишила пристрій для дистанційної зйомки залізничної колії та руху потягів. Того ж дня її затримали працівники СБУ.

У суді Погрібна провини не визнала.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Фільмувала залізницю для росіян: рішення суду по шпигунці з Ніжина

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 11:00

Росіяни поцілили по школі на Чернігівщині

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 10:17

Політична розправа: що каже президентка університету, яку підозрюють у схемі з відстрочками

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 09:20

Графіки обмежень електрики по Чернігівщині 7 березня: є черги без відключень

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 08:40

Через пів року імперію Яковишина розділили на трьох: що відомо

06 БЕРЕЗНЯ 2026, 19:56

Вiдео

Безоплатні планові операції зі стентування судин серця: чи роблять їх на Чернігівщини

06 БЕРЕЗНЯ 2026, 18:47

Фото

Другий день великого обміну: кого з військових із Чернігівщини вдалося повернути

06 БЕРЕЗНЯ 2026, 17:17

ТОП-переглядів