Екологи взяли проби води Стрижня і Десни в межах Чернігова. Де брудніше?

13 КВІТНЯ 2023, 07:39

2220

Хоч ще тільки квітень, однак високий паводок вже вплинув на стан водойм регіону. А як щодо безпеки води? Спойлер: якість води однієї з водних артерій міста викликала серйозні занепокоєння.

Фахівці Держекоінспекції у регіоні відбирали проби річки Стрижень на ділянці біля зливовипуску Чорторіївського Яру, в місці його впадіння в річку, а також контролювались показники гідрохімічного складу річки Десна в створах нижче та вище впадіння річки Стрижень.

За результатами інструментально-лабораторного контролю виявлено:

  • перевищення вмісту органічних речовин за хімічним споживанням кисню (ХСК) (до 1,3 разів) в створах річки Стрижень нижче впадіння зливовипуску Чорторіївського Яру та в пробах річки Десна,
  • підвищений вміст заліза загального (до 1,6 разів) зафіксовано в створах річки Стрижень.

Решта показників знаходяться в межах гігієнічних нормативів якості води водних об’єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02.05.2022 №721.

Що означає ця загадкова абревіатура ХСК? Що у воді недостатньо кисню. Причинами цього можуть бути різке підвищення температури і, як результат, цвітіння води через активне розмноження водоростей.

Високий рівень ХСК свідчить про велику концентрацію органічних і неорганічних речовин, що виснажують розчинений кисень у воді, що може призвести до негативних екологічних наслідків.

«Якщо підвищений вміст заліза загального є характерним для річок Поліської зони, що переважно беруть початок в болотистій місцевості, то перевищення інших показників є наслідком антропогенної діяльності. Надходження недостатньо очищених зливових вод до річки Стрижень з зливового колектору протяжністю близько 11 км, скид у який здійснюється з великої водозбірної площі міста та територій промислових підприємств негативно впливає на гідрохімічний стан річки», - коментують результати лабораторних досліджень екологи.

І додають, що наслідками антропогенної діяльності на річки можуть бути:

  • цвітіння вод
  • замор водних біоресурсів
  • обміління.

Тож екологи радять метою покращення якості води в річках дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, зокрема запобігати засміченню прибережних захисних смуг.

"Час Чернігівський" писав про екологію:

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів