Як інформують у Головному управлінні розвідки Міноборони України, двох пілотів Чиж та Пепеляшко вдалося повернути додому.
Зусиллями головного військового відомства країни звільнені двоє українських пілотів, які знаходилися в полоні російських окупантів. Іван Пепеляшко та Олексій Чиж потрапили в полон 8 березня в районі села Нова Басань, Чернігівська область.
Для наших пілотів кілька разів змінювали місце утримання, зрештою, їх доправили в СІЗО міста Курськ, де вони знаходилися в камері ще з 8 українськими офіцерами.
Іван Пепеляшко розповідає, що попри серйозні поранення в СІЗО, більшість українців не отримують елементарної медичної допомоги:
«Хлопці тримаються але у більшості рани почали гноїтися. Просили росіян дати хоча б бинти і зеленку, подбати про найтяжчих. Але марно», - повідомляють у ГУР МО.
Разом з тим, постійно продовжувались виснажливі допити. Олексій Чиж згадує, що кожен допит традиційно починався з путінської пропаганди щодо того, що Україну придумав Ленін:
«Примушували записувати пропагандистські відео. Якщо відмовлялись, погрожували, що перестануть перев’язувати рани товаришам. Казали, що запалені частини відрізатимуть по шматочку. Згадували про наші сім’ї та про небезпеку, яка їм загрожує».
Російські офіцери навіть під час допитів визнавали, що їхній «бліцкриг» провалився і поставлених цілей досягнути не вдалось.
«Вони справді зазомбовані! Питають, чи багато в Україні «нациків», каже Іван Пепеляшко: «Повторюють, що хочуть звільнити Україну від нацистів. Що ми скоро знову будемо жити в одній країні, а Галичину забере Польща. Просто йо@нуті якісь...», - говорять українські воїни.
Одразу після повернення з полону, пілотів зустрів начальник ГУР МО Кирило Буданов. Зараз Іван Пепеляшко та Олексій Чиж перебувають у безпеці. Вони у шпиталі та отримують отримують всю необхідну медичну допомогу.
Україна продовжує боротися за всіх своїх полонених.
Як повідомила віце-прем’єр Ірина Верещук, за наказом Президента Зеленського ,14 квітня відбувся черговий, четвертий, обмін військовополоненими.
Обміняно 5 офіцерів та 17 військовослужбовців рядового складу. Також звільнено 8 цивільних, включаючи 1 жінку. Загалом, додому їдуть 30 громадян України.