Очільник Нацполіції Іван Вигівський розповів при резонансні розслідування смертей чернігівських нардепів - Антона Полякова та Валерія Давиденка. За його словами, в обох випадках не можна казати про насильницьку смерть.
Справа Полякова
Так, у випадку з Поляковим однією з початкових версій було отруєння.
«Говорили про отруєння, проводили всі можливі слідчі дії. Там була і тимчасова слідча комісія Верховної Ради України. Ми не побачили насильницької смерті. Тобто, смерть настала однозначно від передозування метадону з алкоголем, але немає достатньо підстав на даний момент вважати, що наркотики насильно потрапили до організму Полякова», - коментує полісмен Вигівський виданню «Українські новини».
Нагадаємо, у 2021-му 8 жовтня 33-річний депутат Антон Поляков знепритомнів у таксі на лівому березі Києва і невдовзі помер - попри спроби лікарів його реанімувати.
Тоді ж прокуратура повідомила, що розтин показав - чоловік помер від гострої коронарної недостатності та гострої ішемічної хвороби серця.
Скандали, правки, Коломойський
Антон Поляков переміг на 206-му окрузі, випередивши забудовника і свого попередника Максима Микитася. Обирався власник магазину ламінату «Підрахуй» на хвилі захоплення молодими та новими обличчями. Переміг чернігівець під брендом партії "Слуга народу" влітку 2019.
Одначе згодом, все змінилося. За кілька місяців після гучного скандалу і критики лінії партії Полякова разом з його майбутньою коханкою Анною Скороход виключили з лав партії.
Сам Поляков вважав, що його позбулися через принциповість і критику "Слуги народу" та Офісу президента, яким тоді керував Андрій Богдан.
"Партія Слуга Богдана. 120 людей з фракції, велика частина з них списочники і керівники комітетів і підфракційних груп ... виключили мене з фракції приблизно 90 голосами. При цьому кнопкодавів не виключили, майже всі проголосували проти", - прокоментував рішення фракції Антон Поляков.
У 2019 політик у власному телеграм-каналі стверджував, що його земляк та колега Валерій Давиденко за сприяння тодішнього очільника обласного осередку партії Павла Халімона отримав $1,5 млн за те, щоб створювати перепони Полякову на 206 окрузі. Крім того, політик вважав, що по 208 та 210 округах «Слуга народу» висувала суто технічних кандидатів.
Згодом Павло Халімон намагався спростувати ці заяви через суд, а ще вимагав від Полякова 1 млн грн моральної шкоди та 55 тис грн компенсації за начебто понесені матеріальні збитки.
Це мотивував він тим, що змушений був звернутися до лікарів через: «скарги на безсоння та роздратованість», «… зниження памʼяті, … та випадіння волосся». В якості доказів Павло Халімон надав суду копії медичної картки, сплачені квитанції та висновок трихолога, в якому йдеться: «причинами випадіння волосся є стрес та генетична схильність».
24 березня суддя Новозаводського суду Наталія Маслюк відмовила Павлу Халімону у задоволені усіх позовних вимог. Суд трактував слова Полякова як оціночні, які спростуванню не підлягають.
У 2020 Поляков увійшов до складу депутатської групи "Партія "За майбутнє", повʼязаної з олігархом Ігорем Коломойським, куди також входить бізнес-партнер Коломойського Ігор Палиця.
Навесні того ж року чернігівець став одним з ініціаторів 6 тисяч правок до так званого "антиколомойського закону", який робив неможливим повернення "Приватбанку" Ігорю Коломойському та мав на меті обмежити можливі компенсації йому. Виступав Поляков і проти ринку землі, цитує «Суспільне».
В 2020 балотувався на посаду міського голови Чернігова від партії «За майбутнє», набрав понад 2100 голосів.
Справа Давиденка
Натомість справа про самогубство Давиденка ще розслідується.
Немає підстав вважати, що його хтось вбив, однак там були фінансові зобов’язання у нього з однією аграрною компанією, де він взяв кредит, однак потім не зміг погасити борг, і його активи перейшли у власність цієї компанії, говорить Іван Вигівський.
«В рамках цієї справи ми розслідуємо можливі злочини за ст. 206 (протидія законній господарській діяльності) і 190 (шахрайство). Але, якщо брати окремо самогубство, то там кваліфікація така і залишиться».
"Час Чернігівський" писав про таке: Екс-нардепу із Чернігівщини повідомили про підозру у заволодінні 300 млн грн