Ніна Закирченко з селища Ладан доїхала в Прилуцьку районну лікарню «швидкою» завдяки рятувальникам Державної служби надзвичайних ситуацій.
Бабусі стало погано
27 листопада в першій половині дня бабусі стало погано. Важко дихала, клекотіло в грудях. Набрякли легені на фоні високого тиску. Викликали «швидку» — у Ладані є пункт постійного базування екстреної допомоги. Та гараж, де стоїть легковик «Фіат», і двір засипало снігом.
Тетяна ГОРДІЄНКО, фельдшерка, яка того дня чергувала, взялася за лопату. Та викликала на допомогу рятувальників.
— Я відкидала сніг ще до того, як вони приїхали,— розповідає Тетяна Іванівна. — Бо не було куди вигнати машину. Розгрібала з пів години. З гаража виїхали, з двору все одно не змогли. Кучугури, перемети того дня страшні були.
Я пішла на виклик пішки. А водій Володимир Стеценко лишився біля машини, бо сказали, що приїде або трактор, або ДСНС. Я ж не могла чекати, зрозумійте. Хвилювалася, бо я цю людину — Ніну Закирченко — прекрасно знаю. І родичів її знаю.
Приїхали рятувальники
— Олексій Телюк, Євген Валько, Олександр Щербань та водій Олег Овдієнко — караул Ладанського відділення, — говорить Євгеній МУСІЄНКО, провідний інспектор Прилуцького райуправління ДСНС України в Чернігівській області. — «Швидку» тросом на трасу витягли.
У цей час Тетяна Гордієнко разом з колегою Олегом КЛИМЕНКОМ вже надавала невідкладну допомогу Ніні Закирченко.
— Я був удома того дня, — згадує Олег Клименко, — теж відразу побіг на виклик. Спрацювала професійна солідарність. І нести пацієнтку допомагав.
— «Швидка» на трасі стояла далеко від будинку, — продовжує Тетяна Гордієнко. — Бо сніг навколо не розчищений. Тож і рятувальників гукала на допомогу. Перший поверх, але метрів 200 до траси по снігу. Каталку не підкотиш. Несли вшістьох.
Добралися, і я повезла пацієнтку в Прилуцьку районну лікарню. Не вперше рятуємо, але таким способом уперше.
Допомагали і "швидкій", і "хлібовозці"
Цього ж дня на Прилуччині ще одній «швидкій» допомагали рятувальники.
— У Тихе їздили з Прилук, це за 14 кілометрів від міста, — розповідає Євгеній Мусієнко, — розкопували вручну.
А на Ічнянщині рятувальники витягували хлібовозку.
— Машина везла хліб з Прилук в Ічню, застрягла в Ольшаній, — говорить Тетяна СУПРУНЕНКО, в. о. старости села Ольшана.
Упродовж доби, з 8.00 27 листопада до 8.00 28 листопада, за допомогою техніки підвищеної прохідності вивільнили 219 автомобілів та допомогли 521 людині. Про це повідомляє Олександр Івченко, речник управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Чернігівській області. Для деблокування транспорту від ДСНС залучили 133 чоловік особового складу та 38 одиниць техніки.
Авторка: Тамара КРАВЧЕНКО, "Вісник Ч"
"Час Чернігівський" писав про сніжну бурю:
- Один з підрядників, який зводить зруйновані мости на Чернігівщині, показав, як гребе сніг
- Найвищий сніг був у Покошичах — 22 сантиметри
- У Менській громаді на засніженій дорозі маршрутка зіштовхнулася з легковиком. Восьмеро в лікарні