Ще одну партію потужних генераторів отримали навчальні заклади Чернігівщини від європейських друзів. Важливо увійти в зиму з джерелами альтернативної електроенергії. Тим паче є потреба у забезпеченні живленням укриттів, гуртожитків та корпусів, кажуть представники освітніх закладів.
Сергій Грузд, Заступник директора Козелецького коледжу ветеринарної медицини:
Отримуємо перший раз, але хочу сказати, що у нас навчання оффлайн і тому потрібно заживлювати центральний корпус, де навчається 180 студентів. І для опалення, і для забезпечення корпусу електрикою, гуртожитку, укриття.
Сергій Коломієць, заступник директора Дегтярівського аграрного ліцею:
Це вже другий генератор, перший працює на центральному корпусі. Зараз виникла потреба, щоб під час відключень потрібно заживити гуртожиток і укриття. Для цих потреб необхідна річ. Ми вдячні управлінню і партнерам за таку можливість отримати генератор.
Європейський Союз в особі Польщі вже передав для освітніх закладів Чернігівщини майже 100 генераторів. Це дуже важлива допомога, кажуть в управлінні освіти.
Юрій Музика, начальник управління освіти Чернігівської ОВА:
Одна із складових організації безпечного освітнього простору - енергетична незалежність. В умовах війни, тривог і відключень важливо, щоб усі приміщення були забезпечені генераторами. Сьогодні чергову партію отримують заклади фахової передвищої освіти, навчально-реабілітаційні центри та школи для організації безперебійної роботи. Допомогу надав ЄС через уряд Польщі, за ініціативи Мінреінтеграції України.
Наразі є потреба у генераторах невеликої потужності для навчальних закладів області.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Питання 19-ї школи заховали в «Різне»: батьки обурені. Що кажуть у міськраді?