У Держлісагентстві звітують: щонайменше на 50% збільшили заготівлю дров. Головний лісівник країни, у минулому очільник Ніжинського лісгоспу, Юрій Болоховець звітує: попит на дрова зріс шалено, українці та чернігівці зокрема посилено готуються до найскладнішого опалювального сезону в історії незалежної України.
За підсумками липня, порівняно з липнем 2021, обсяг заготівлі зріс майже на третину – до 336,6 тис. кубометрів.
Якщо врахувати тимчасову втрату частини лісових масивів Харківщини, Херсонщини, Донеччини, Луганщини, суттєве просідання лісогосподарської діяльності на Сумщині, Чернігівщині, Київщині (внаслідок постійних обстрілів та замінувань), заготівля дров у середньому по підприємствам Держлісагентства збільшилась чи не вполовину, коментує стан галузі Болоховець.
У планах Держлісагентства вийти на щомісячну потужність у додаткові до 100-150 тис кубометрів дров.
Також тут створюють складські запаси, вивчають можливості доставки дров у південно-східні регіоні країни.
«Це справді непросто, адже дрова сьогодні забирають, що називається, з пили. Моментально. Скуповують не лише тверді породи, але й хвойні. Тим не менш склади мають бути сформовані на випадок, якщо трапиться аварійне відключення того чи іншого району чи міста від електро- та теплопостачання. Відповідно, оперативно знадобиться великий обсяг твердого палива для мобільних котелен», - коментує Юрій Болоховець.
І заспокоює: природного ресурсу для збільшення заготівлі більше ніж достатньо. За минулі роки недовикористано ліміту рубок головного користування обсягом 6 млн кубометрів. Прорідження та прохідні рубки можуть забезпечити ще приблизно 4,5 млн кубометрів деревини, порахували у галузі.
Єдине, чого бракує нині, аби впоратися з валом замовлень - це робочих рук. Наприклад, Чернігівщині додатково потрібно 45 бригад, на Київщині 19 бригад, на Вінниччині - 13.
«Тому звертаємось до підприємців, які мать людей та техніку (трактори, вантажівки, тощо) – будь ласка, долучайтесь до заготівлі. В деяких лісгоспах є потреба і у штатних працівникам. Гарантуємо навчання та достойну зарплатню, приходьте працювати», - заохочує до праці головний лісівник країни.
Час Чернігівський розповідав як у селищ Ріпки "тракторні війська" вивозили російську техніку в ліс