У мирному житті вебдизайнер, автор та керівник проєкту «Дерев’яне мереживо Чернігова», а зараз захисник Чернігівщини, стрілець 21 ОСБ — Станіслав Іващенко. Розповідає про проект та оброну України від загарбників.
Проєкт «Дерев’яне мереживо Чернігова» — це своєрідний онлайн-музей, покликаний зберегти дерев’яну архітектуру Чернігівщини, створений у 2018 році. Учасники проєкту займаються фото- та геофіксацією найцікавіших зразків дерев’яного зодчества, а також збором та систематизацією історичних відомостей про них не тільки у Чернігові, а й у області. А з 2019 року одним з ключових напрямків діяльності ініціативи є відновлення мережива на старовинних будинках.
Кожна людина сприймає країну по своєму: комусь байдуже, а для когось країна – це одна з найбільших цінностей. 24 лютого все пішло не так, як очікував, здебільшого я схилявся до того, що війна розпочнеться, але не очікував, що вона буде настільки масштабною. Так склалася доля, що ми з хлопцями вже півтора місяці намагаємося наближати нашу перемогу, — каже Станіслав.
У ці дні багато друзів Станіслава об’єдналися навколо великої мети — підтримки української армії. Як результат — створено фонд, офіційно його зареєстровано, зібрано не один мільйон гривень для допомоги різним підрозділам ЗСУ.
Станіслав з 16 років займається волонтерською діяльністю, загалом 19 років. Це волонтерство у сфері спорту, освіти, допомога переселенцям, дитячим будинкам. Також його проєкт «Дерев’яне мереживо Чернігова» існує на волонтерських засадах.
У цій війні ми всі будемо стояти до кінця, тому що у всіх нас є ключові цінності — це наша країна і ті люди, які формують цю країну. Тому за цих людей кожен боєць ЗСУ готовий стояти до кінця, — підкреслив наш співрозмовник.
Джерело: https://demer.cn.ua/ua/abou, Генштаб ЗСУ