29 з 42 депутатів чернігівської міської ради змогли вперше зібратися з часу початку війни. У приміщенні ради плшкоджені вікна та тріщини на стінах. Обранці кажуть, потрібно вирішувати багато проблем, які накопичилися після облоги і руйнування міста рашистами. Зізнаються, що ситуація у Чернігові дуже складна.
"Основне питання - пошкоджені будинки, де людям жити, як харчуватися. Складно їх вирішити, але кожен депутат підключається по можливості допомагає. Літо швидко мине і буде опалювальний сезон", - коментує Андрій Дериземля, депутат міської ради.
Влада Чернігова повернула у комунальну власність ТЕЦ. З такою заявою звернувся сам орендар - фірма Технова. Ситуація з теплопостачанням у місті критична через значні пошкодження ТЕЦ та котелень Облтеплокомуненерго.
"Вважаємо що це єдине правильне рішення, враховуючи стан руйнувань, економічний стан підприємства, майже половина міста забезпечує ТЕЦ, іншого виходу не було", - коментує Максим Черненок, депутат міської ради.
Чернігів розірвав колись дружні відносини з Гомелем, який став плацдармом для наступу росії і вбивства чернігівців. Натомість знайшов друзів у Польщі і планує підписати угоду про партнерство Жешувом, який готовий допомогти у відбудові міста.
"По-перше це місто, якому Володимир Зеленський надав статус місто-рятівник і це велика честь для нас, що ми перше українське місто, з яким вони заключать угоду, по- друге чули слова президента міста, що вони щиро підтримують українців і я сподіваюсь Чернігів і нам потрібна допомога партнерів, які допоможуть відбудувати місто, - розповів Олександр Ломако, секретар міської ради.
Договір з Жешувом підпишуть у червні. Крім того, у міській раді шукають нових партнерів по всьому світу.