Делегація з Чернігівщини поїхала на конференцію в Рим. Презентували 28 проєктів

11 ЛИПНЯ 2025, 09:11

1121

Василенко Соломія

Делегація з Чернігівщини поїхала на конференцію в Рим

Делегація з Чернігівщини поїхала на конференцію в Рим

Прес-реліз

Вчора в Римі стартувала Конференція з питань відновлення України URC 2025. У заході беруть участь близько 4000 представників урядів, бізнесу, громадянського суспільства. Доєдналася і делегація з Чернігівщини: перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем, директорка Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Ірина Сімонова та представники громад області. 

Йшлося про відновлення. 

В області зруйновані чи пошкоджені майже 16 тисяч об’єктів, з яких переважна більшість - це домівки людей. Одразу після деокупації Чернігівщини до відбудови активно долучилися міжнародні партнери, зокрема, Латвія, Франція, Німеччина, Бельгія.

На Конференції представлені 28 проєктів з відновлення та розвитку Чернігівщини, що охоплюють різні галузі: освіту, медицину, соціальну та критичну інфраструктуру, альтернативні джерела живлення. 

"Розраховуємо на підтримку закордонних друзів. Вдячний всім у світі, хто підтримує Україну, підтримує Чернігівщину в цей складний час. Переконаний, що Конференція з питань відновлення України стане справді дієвим майданчиком і ще одним кроком до зміцнення нашої країни. Дякую Президентові Володимиру Зеленському за дипломатичні зусилля. Сьогодні він сказав, що у нас є реальна можливість запустити нову хвилю прогресу. Повністю підтримую", - повідомив на своїй сторінці начальник ОВА В'ячеслав Чаус. 

Окрім відновлення мова йшла і про порятунок життів - Президент України Володимир Зеленський закликав партнерів інвестувати у виробництво дронів:

"Україна володіє одними з найсучасніших у світі технологій застосування безпілотників як для наступу, так і для оборони. Ми готові поділитися цим досвідом і технологіями з нашими партнерами. Україна потребує інвестицій, а вам необхідні навички, вам необхідні технології. І все, що ми будуємо зараз для захисту України, також допоможе захистити вас.

Я вдячний усім країнам, що входять до коаліцій, які підтримують оборону України".

Президент зеленський додав, що до участі в економічному й технологічному відновленні України запрошуються лише друзі. Тільки ті, хто не допомагає Росії продовжувати цю війну. 

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Росіяни спрямовують шахеди у двори: село за пів кілометра від кордону

24 ЖОВТНЯ 2025, 21:05

Вiдео

Пасажирів менше, бракує водіїв: проблеми пасажирських перевезень на Чернігівщині

24 ЖОВТНЯ 2025, 19:55

Підприємець продає овочі на консервний завод і в супермаркети по всій Україні

24 ЖОВТНЯ 2025, 17:07

Бабиного літа не буде. Чи чекати морозів на Чернігівщині?

24 ЖОВТНЯ 2025, 16:10

У Чернігові бабуся впала з мосту

24 ЖОВТНЯ 2025, 15:25

На Донеччині поліг уродженець однієї з північних громад Чернігівщини

24 ЖОВТНЯ 2025, 15:01

Купують житло переселенцям, підтримують армію: як живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує з рф і білоруссю

24 ЖОВТНЯ 2025, 13:52

ТОП-переглядів