З початку року в базу Держгеокадастру внесені відомості про нормативну грошову оцінку (НГО) земель 57 населених пунктів Чернігівщини, повідомляє Головне управління Держгеокадастру в Чернігівській області.
Де ж дорожчі землі, де дешевші?
Олена СЕДНІВЕЦЬ, начальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області, пояснює:
— Чим більший населений пункт і чим краща інфраструктура, тим нормативна грошова оцінка більша. В області найвища НГО у місті Чернігові. Зрозуміло, що і земля найдорожча в обласному центрі. Цінність земельної ділянки в межах населеного пункту визначається тим, де вона розташована, чим забезпечена. Найнижча оцінка земель населених пунктів там, де маленькі села, мало жителів, погано розвинена інфраструктура - дороги, магазини, школи, дитсадки, вода, газ тощо.
— Родючість земель враховується?
— Враховується, якщо потрібно визначити нормативну грошову оцінку для земель сільськогосподарського призначення, — каже Олена Василівна. — В населених пунктах землі переважно під забудовою.
Усього в базу Держгеокадастру внесені нормативні грошові оцінки земель 856 населених пунктів Чернігівщини. Більше половини. Всього їх в області 1509.
НГО необхідна для визначення розміру держмита при успадкуванні, даруванні мініділянок, для визначення розміру земельного податку та орендної плати.
Замовити витяг про НГО можна безплатно в ЦНАПі або онлайн на сайті Держгеокадастру
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: Чернігів у рейтингу міст, де можна найдешевше орендувати однокімнатку: скільки коштує