Чоловік вигулював собаку - пес відрив два тіла. Що відомо?

05 ЧЕРВНЯ 2025, 17:41

8500

Василенко Соломія

Чоловік вигулював собаку - пес відрив два тіла. Що відомо?

Фото ілюстративне

26 травня 2022 року біля села Шестовиця Чернігівського району хазяїн вигулював собаку. Пес винюхав і відрив два трупи. Як згодом встановили, то були тіла 36-річного Миколи Карпенка та 47-річного Олександра Захаренка з села Деснянка, що під Черніговом.

Рідні їх шукали з 8 березня. З того дня, як чоловіків забрали орки. Перед цим українські військові обстріляли позиції росіян. Загинув командир загарбників. І вони, розлючені, кинулися шукати в Деснянці, хто навів на них вогонь. Перевіряли телефони в місцевих жителів. Забрали братів Миколу й Андрія Карпенків та  їхнього сусіда Олександра Захаренка. 

Хоча нічого в їхніх мобілках, що підтверджувало б причетність до о бстрілу, не було. Лише телеграм-канали, в яких писалося, що «Путін  х…ло». Затриманих везли кілька годин полями та лісами. Привезли до якогось двору і стали допитувати: «Хто навів? Кому нас здали?» 

Катували, били кувалдою. Починали з п’ят і з кожним ударом все вище підіймалися до голови. Тортури тривали години три. Через кілька годин змучених чоловіків скинули в погріб. Уранці прийшов окупант у балаклаві. Спочатку забрав Сашка. Невдовзі повернувся за Миколою.

Через кілька годин прийшли і за Андрієм. Він спитав: «Де брат та сусід?» Йому відповіли: «Вони вже не повернуться».

Зав’язали очі і повезли в рівчак. Вистрелили над головою, наказали лежати, доки не стихне звук їхньої машини. Виявилося, він біля Шибиринівки Чернігівського району. Звідти кілометрів 40 добирався додому пішки. Прийшов 10 березня.

Одного з причетних російських військових Андрій Карпенко впізнав за фото. Це був Ермек Кубеков, командир взводу 90-ї танкової дивізії Збройних сил РФ. 22 травня Чернігівський районний суд за порушення законів та звичаїв війни заочно засудив 29-річного Кубекова до 12 років ув’язнення. 

* * *

Родині Карпенків проклята війна завдала непоправних втрат. Було в батька чотири сини. Максим воював в АТО з 2014 року, Олександр та Андрій — з 2015-го. Максим побував у полоні. Став інвалідом після поранення. Старший син Олександр повернувся до війська у 2022 році. Загинув торік у кінці березня. Дорогою на нуль ворожий дрон скинув  на нього вибухівку.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА 

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Вiдео

Як фінішували наші олімпійці, корупція у МАУП, тверде "Ні!" – переробці відходів: дайджест новин по Чернігівщині за тиждень

09 ЛЮТОГО 2026, 20:25

Вiдео

Андрій Кокотюха розповів про зв'язок із Чернігівщиною і майбутні книжки

09 ЛЮТОГО 2026, 19:09

Експерт спіймав депутата з Чернігова на маніпуляції про школи і навчання: про що мова

09 ЛЮТОГО 2026, 17:32

Удар по кондитерській корпорації та масштабна пожежа: загинув рятувальник із Чернігівщини

09 ЛЮТОГО 2026, 16:11

Нардеп із Чернігівщини отримав 4 роки за ґратами: чи будуть вибори по округу?

09 ЛЮТОГО 2026, 15:09

На Чернігівщині ворог уразив дизель-поїзд

09 ЛЮТОГО 2026, 14:18

На Чернігівщині зупинили кілька приміських поїздів: що сталося?

09 ЛЮТОГО 2026, 12:53

ТОП-переглядів