Володимир ПРУЧАЙ із села Охіньки на Прилуччині чекає виплату за пай від СТОВ «Дружба-Нова».
Пише в листі в редакцію: йому не заплатили орендну плату за 2023 рік. «Схоже, не отримаю її і за цей календарний рік, — обурюється. — На два мої рекомендовані листи від 15 лютого й 12 квітня 2024 року ніякої відповіді від СТОВ «Дружба-Нова» я не отримав».
Чому ж виникли проблеми? Розказує.
У 2010 році на охіньківські землі прийшов новий інвестор — «Дружба-Нова». Більшість жителів села уклали договори саме з ним. Угоду про користування паєм уклав і Володимир Пручай. Орендна плата встановлювалася дев’ять відсотків.
У 2018 році знову Володимир Пручай уклав контракт з «Дружбою-Новою». Пропонували, каже, на 10 років. Він не погодився, уклав на сім. Знову за дев’ять відсотків орендної плати.
При цьому, зі слів Володимира Пручая, йому на словах пообіцяли через рік виплачувати 11 відсотків. Та орендар, каже, слова не дотримав. Також не компенсував кошти за оранку землі.
Володимир Пручай вирішив передати пай іншому інвестору — СТОВ «Батьківщина». Там, з його слів, орендна плата вища і є вибір зерна при розрахунку. Про своє рішення повідомив СТОВ «Дружба-Нова».
— У мене три паї, — додає. — Мій, дружини (вони в оренді СТОВ «Батьківщина»). А той, що в «Дружбі-Новій», — покійної матері. Уже переоформлений на мене.
Володимир Пручай каже, що саме за цей пай платили 5400 гривень — дев’ять відсотків.
Олег Власенко: «Буде виплачено»
— Орендна плата Володимиру Пручаю буде виплачена, — пообіцяв Олег ВЛАСЕНКО, керівник відділу соціальної політики «Дружби-Нової». — До кінця цього року, як указано в договорі.
— І за 23-й, і за 24-й роки? — уточнюю.
— Яка не виплачена, та й буде. І за 23-й, і за 24-й.
— Оранка не компенсувалася.
— І не буде компенсована. Він же пішов з компанії, то які можуть бути компенсації.
— А як усна обіцянка, що буде 11 відсотків?
— Якщо людина йде з компанії, то компанія розраховується виключно на умовах договору. У договорі дев’ять відсотків, значить, дев’ять.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- На Чернігівщині шукають управителя для майже сотні ділянок ріллі. На 5 років
- «Чому в мене така, а в сусіда інша ціна?»: скільки треба платити за оренду землі
- Обробляють "шахедні" поля і планують продавати зерно до Туреччини: чим живе агробізнес на Чернігівщині
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":