Чим закінчилась історія молодиків, які запустили фейерферк у Чернігові на Новий рік

08 КВІТНЯ 2024, 15:10

2530

Під час затримання чоловіків, які запустили фейерферк у Чернігові на Новий рік

Під час затримання чоловіків, які запустили фейерферк у Чернігові на Новий рік

У Новозаводському райсуді Чернігова судили місцевого мешканця — 25-річного Ярослава Джибу, котрий на Новий рік запустив феєрверк із балкона багатоповерхівки на вулиці Мазепи. Мало того що він порушив заборону на використання піротехніки (яка на території міста діє ще з 2014 року, а з листопада 2023-го — по всій Україні), так іще й зробив це під час повітряної тривоги. Чим неабияк налякав мешканців мікрорайону.

Святкували вчотирьох

Новий рік Джиба святкував із трьома своїми друзями у квартирі, що належить одному з них. Гуляли, випивали. А вдень 1 січня, вочевидь уже будучи під добрячим градусом, Ярослав вирішив «привітати зі святом» увесь мікрорайон. І близько 14-ї запустив феєрверк.

Люди почули гучний вибух, а ті, хто живе неподалік, ще й побачили спалах салюту. Серед них і чернігівка, яка засікла, звідки запускався феєрверк, і зателефонувала на 102.

На виклик приїхали патрульні і слідчо-оперативна група. Біля будинку вони знайшли залишки використаної піротехніки. Вирішили затримати причетних. Та молодики відмовилися впускати поліцейських в оселю. Тоді на поміч правоохоронцям приїхали бійці батальйону особливого призначення «Чернігів». Із кувалдою. Нею вибили замки вхідних дверей і потрапили у квартиру.

Нетверезих молодиків скрутили, а під час обшуку помешкання також виявили рештки феєрверку — у туалеті, де хлопці їх поспіхом сховали, коли почули, що в квартиру ломиться поліція.

Чим закінчилась історія молодиків, які запустили фейерферк у Чернігові на Новий рік

Розкявся?

Підозру оголосили Джибі, бо феєрверк запускав він. Йому інкримінували ч. 1 ст. 296 ККУ (хуліганство). Санкція передбачає штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, до пів року арешту або до 5 років обмеження волі.

Ще на етапі розслідування Джиба беззаперечно визнав свою вину і погодився на запропонований прокурором спрощений режим судового засідання — без проведення судового розгляду.

«Вирішуючи питання призначення покарання, суд враховує дані про особу обвинуваченого, який є раніше не судимим, двічі протягом року притягувався до адмінвідповідальності (за керування автомобілем напідпитку. — Авт.), не одружений, має на утриманні малолітню дитину, за місцем проживання характеризується задовільно, на обліку в психіатра не перебуває, але тричі упродовж 2020-2021 років доставлявся до лікарні з приводу поведінкових розладів внаслідок вживання алкоголю і гострої інтоксикації.

У скоєному щиро розкаявся, що суд визнає пом’якшувальною обставиною [...] і вважає за можливе звільнити Ярослава Джибу від відбування покарання з випробуванням», — ідеться в ухвалі суду. Остаточний вердикт: рік обмеження волі з іспитовим строком в один рік.

Чи стане таке покарання для засудженого наукою? Питання відкрите.

 

* * *

У 2023 році за використання феєрверків у воєнний час в Україні судили 21 людину. Більшість підсудних отримали штрафи. Але були й такі, кому присудили громадські роботи чи навіть обмеження волі. Умовне покарання дали лише трьом. Тож можна сказати, що наш чернігівський любитель салютів відбувся легко.

Джерело: ГАРТ, автор Юрій НІКІТІН

"Час Чернігівський" писав про таке: На Чернігівщині матір чотирьох дітей засудили за роботу на ворога

Схожі новини

Їде там, де дороги немає: на Чернігівщині чоловік зібрав всюдихід

08 ТРАВНЯ 2026, 18:24

Лісові пожежі в прикордонні Чернігівщини вже видно з космосу

08 ТРАВНЯ 2026, 17:07

Брав участь в АТО, захищав Чернігів і Покровськ: хвороба забрала життя прикордонника

08 ТРАВНЯ 2026, 16:21

Посадовиця з вінницької глибинки показала купу нерухомості в Чернігівській області

08 ТРАВНЯ 2026, 15:44

Велика лісова пожежа на Чернігівщині підбирається до будинків: що відомо

08 ТРАВНЯ 2026, 15:15

Фото

Фермер та його бухгалтерка фіктивно забронювали майже два десятки чоловіків

08 ТРАВНЯ 2026, 14:00

На Чернігівщині живе комаха, яка знищує попелиць і яйця колорадського жука

08 ТРАВНЯ 2026, 13:09

ТОП-переглядів