Розвиток технологій та зростання популярності інтернет-платежів спрощують життя споживачів комуналки та дозволяють заощаджувати час. Мешканці Чернігова та області сьогодні мають змогу сплачувати за спожитий газ і розподіл блакитного палива разом з іншими послугами, не виходячи з дому. У цьому матеріалі розповімо про всі доступні способи розрахунків з газопостачальником, а також зупинимося на такому важливому моменті як передання показників лічильника.
Розрахунок оплати за блакитне паливо
Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» поставляє газ побутовим споживачам, представникам бізнесу і промисловим підприємствам на території всієї держави. Починаючи з травня 2022 року постачальник надає послуги колишнім клієнтам облгазів, що не змогли виконувати свої зобов’язання та вийшли з ринку. Нагадаємо, що ціна кубометра блакитного палива для домогосподарств становить 7,96 грн. Ця цифра не змінюється з початку повномасштабної війни та залишатиметься на такому ж рівні принаймні до кінця квітня 2024 року. Оплата здійснюється відповідно до показників облікових приладів.
Крім платіжок від «Нафтогазу» громадяни отримують окремі рахунки за розподіл і транспортування ресурсу та сплачують додаткові кошти на користь операторів ГРМ. У Чернігові та області це АТ «Чернігівгаз», що в жовтні 2023-го перейшло в підпорядкування державного газопостачального підприємства. Сума щомісячного платежу розраховується за тарифом, встановленим для певного регіону (для мешканців Чернігівщини — 1,76 грн за куб. м). Ця цифра множиться на спожитий протягом останнього року об’єм і ділиться на 12.
Наразі НКРЕКП — державний регулятор у сфері енергетики та комунальних послуг — має на меті зобов’язати споживачів обслуговувати внутрішні мережі в багатоквартирних будинках власним коштом. Перевірку технічного стану комунікацій та обладнання, ремонтно-відновлювальні роботи здійснюватиме об’єднання співвласників квартир або керівна компанія. Послуги будуть включені в третю платіжку. Наразі проєкт перебуває на стадії розгляду. Термін введення його в дію поки невідомий.
Способи оплати за газоспоживання ГК «Нафтогаз України»
Як і раніше, клієнти газопостачальної компанії забирають паперові рахунки в поштовій скриньці та мають змогу оплачувати їх:
- у відділенні будь-якого банку;
- на пошті.
Необхідність у сплаті комісії залежить від надавача платіжної послуги. Розраховуватися за комуналку без переплати можна лише в державних установах, де зазвичай збирається чимало людей та доводиться стояти у черзі. Оплата через термінал самообслуговування є дещо швидшою, однак вимагає зберігання не лише платіжок, а ще й чеків. А це не дуже зручно.
Найкращий варіант розрахунків з газопостачальником — платежі в інтернеті, що займають лічені хвилини та не потребують збирання і зберігання вдома великої кількості паперових документів. Сплатити за споживання блакитного палива можна:
- на сайті компанії або в чат-боті Telegram, Viber чи Facebook Messenger;
- через онлайн-банкінг. Функція з оплати комунальних послуг є в застосунках кількох українських банків. У разі її відсутності переказ коштів можна здійснити за реквізитами, що вказуються в паперовому рахунку;
- за допомогою електронного платіжного сервісу на кшталт Portmone.
Для здійснення транзакції потрібно лише мати доступ до всесвітньої мережі на мобільному телефоні, планшеті, комп’ютері чи ноутбуці, а також дійсну картку MasterCard, VISA або «Простір». Крім того, в більшості випадків потрібно знати номер особового рахунку споживача. Його легко можна знайти в платіжці. На деяких сервісах рахунок виставляється автоматично за адресою реєстрації чи фактичного проживання.
Оплата за побутове використання газу на Portmone: покрокова інструкція
Швидко оплатити спожите блакитне паливо на користь ГК «Нафтогаз України» ви можете тут: для здійснення транзакції на сайті Portmone потрібно зробити лише декілька простих кроків.
- Введіть номер о/р, натисніть «Оплатити».
- Напишіть свій email.
- Погодьтеся з нарахованою сумою чи вкажіть іншу.
- Введіть реквізити банківської картки, з якої мають бути списані гроші (16-значний номер, код CVV/CVC, термін дії), або оберіть платіж через Google Pay.
- Підтвердьте операцію.
Алгоритм оплати через мобільний застосунок Portmone є аналогічним. Платіжна послуга доступна зареєстрованим і незареєстрованим користувачам. Авторизовані клієнти мають змогу створити адресу в особистому кабінеті, знайти всі виставлені за нею рахунки та сплачувати всі послуги одночасно — одним натисканням кнопки. Комісія становить 1% (мінімум — 3 грн).
Бажаєте оплачувати рахунки за споживання і розподіл газу, а також інші комунальні послуги у два кліки та без комісії? Створіть шаблони платіжок і оберіть тарифний план «Місяць», що дасть змогу розраховуватися з надавачами послуг за декількома адресами без переплат. До речі, придбати тариф можна за бонуси, отримані за участь у програмі Cashback. Бали нараховуються за купівлю товарів і замовлення послуг на сайтах компаній — партнерів онлайн-сервісу. Отже, платежі з Portmone — це не лише зручно, а й вигідно для власного бюджету.
Як передати показники газового лічильника
Крім вчасної оплати за спожиті ресурси клієнти газопостачальної компанії зобов’язані щомісячно, з 1 по 5 число передавати показники приладів обліку. Зробити це можна:
- на сайті «Нафтогазу»;
- у чат-ботах цієї ж компанії (всі українські оператори ГРМ під’єднані до сервісів «Нафтогаз України»);
- через SMS на номер 4647 (послуга платна).
За наданими показниками формуються нові платіжки. Якщо поточні цифри не були надіслані вчасно, нарахування здійснюються на основі планового місячного об’єму споживання. У результаті сума може бути вищою за вартість фактично використаного палива, і надалі є ризик заплутатися в розрахунках.
Сплачувати за газ за минулий період бажано до 20 числа місяця, в якому надійшов рахунок. Якщо ви сплачуєте комуналку на Portmone, то отримаєте нагадування про отриманий рахунок на email і своєчасно знатимете про необхідність переказати кошти.
Portmone — зручний та надійний майданчик, що дозволяє платити за комунальні послуги без черг, вчасно розраховуватися з постачальниками та контролювати витрати. Реєструйтеся на сайті чи завантажуйте застосунок, створюйте шаблони та економте свій час!
Партнерський матеріал