Попри великий та протяжний кордон із Росією і Білоруссю, жителі Чернігівського регіону тяжіють більше до Європи. І ще хочуть гарантій підтримки і безпеки. В цілому, рівень підтримки європейських ініціатив та вступу до НАТО в нашому регіоні помітно вищий за загальноукраїнський.
Відповідно до свіжих даних соціологічного опитування, проведеного групою «Рейтинг» 16 та 17 лютого, 67% українців, які населяють умовний регіон Центр, до якого також відносять і Чернігівщину, підтримують вступ України до НАТО. Ще 25% місцевих жителів ставляться проти цієї ідеї. Ще 7% опитаних не визначилися.
Якби сьогодні проводився референдум зі вступу України до Європейського союзу, то 75% жителів регіону сказали б «ТАК», і лише 19% - «НІ».
58% опитаних жителів регіону Центр (і Чернігівщини зокрема) переконані: Україна має вийти із Мінських угод, якщо у Росії захочуть визнати ОРДЛО незалежними. Проти цього - 22% респондентів.
Загалом же, за результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 16-17 лютого, 62% підтримують вступ України до НАТО. Негативно ставляться до цієї ініціативи 30%. За останні два місяці рівень підтримки вступу до Північноатлантичного Альянсу зріс (наприкінці 2021 року вступ підтримували 55-58% опитаних). За історію спостережень з 2014 року – це найвищий показник позитивного сприйняття інтеграції України до НАТО.
1. Вступ до Євросоюзу підтримують 68%, не підтримують – 24%. Як і щодо НАТО, рівень підтримки вступу до ЄС за останні два місяці зріс і досяг найвищого за історію досліджень з 2013 року показника.
2. Ідея інтеграції України до західних структур користується більшою підтримкою серед респондентів Заходу та Центру, менше – Півдня. На Сході кількість прихильників вступу до НАТО менша, аніж кількість противників. Щодо ЄС у східних регіонах спостерігається паритет противників та прихильників. За останні кілька років у вікових демографічних групах спостерігається відсутність значних відмінностей у оцінці зовнішньополітичного вектору України. Натомість у електоральних сегментах відчутно переважає несприйняття вступу України до західних структур серед виборців партій «Опозиційна платформа – За життя» та партії Мураєва «Наші». Серед виборців інших політичних сил переважна більшість позитивно висловлюються за вступ України як до ЄС, так і до НАТО.
2. 55% опитаних вважають, що Україна повинна вийти з Мінських угод, якщо Росія визнає так звані ДНР і ЛНР незалежними державами. 24% – проти, 21% – не визначилися з цього приводу. За вихід з Мінських угод за згаданих умов виступає відносна більшість населення, незалежно від регіону проживання та віку. Лише в електоральному розрізі помітна різниця в оцінці такого розвитку подій: відносна більшість опитаних виборців партій «Опозиційна платформа – За життя» та «Наші» або проти виходу з Мінських домовленостей, або ж вагаються у відповіді.