Чернігівську доярку, яка втекла від війни у білорусь, депортують з цієї країни. Через наклеп

01 ЛИПНЯ 2022, 12:02

6353

Чернігівську доярку, яка втекла від війни у білорусь, депортують з цієї країни. Через наклеп

Сніжана Дячок

Громадянку України, яка вже 8 років живе та працює у Гомельському районі, хочуть депортувати з білорусі із забороною в'їзду в країну на 10 років, пишуть місцеві видання. Головний редактор регіонального провладного ЗМІ Гомельського райвиконкому Ірина Коновалова обрушилася зі звинуваченнями та мовою ненависті на робітницю молочно-товарної ферми, яка входить до складу птахофабрики «Рассвет», Сніжани Дячок.

Пропагандистка заявила, що доярка «виявила расизм і справжнісінький нацизм».

Як цитує Коновалову білоруське опозиційне видання «Флагшток», редактор спочатку паплюжить Україну в цілому, стверджуючи, що «влада, що захопила, перевела країну на шлях бандерівщини», а потім «хвороботворна система, що визріває в Україні, призвела і до військового протистояння з росією». Суть звинувачень: нібито жителька Климівки, яка переїхала з України в 2014 році, «виявила расизм і справжнісінький нацизм».

Коновалова пише, що Сніжані та її чоловіку видали дозвіл на роботу, жінка влаштувалася на ферму, сім'ї виділили житло. А «реакція на гостинність була значно пізніше і збіглася з початком російської військової спецоперації», стверджує редактор районки, її цитує Sozhnews:

«Піддавшись масованому емоційному накачуванню, жінка без краплі сором'язливості поводилася по-хамськи, закликаючи "стріляти росіян, а разом з ними і білорусів". Все це чергувалось звичними вигуками "сало України". На зміну подібним "високоморальним" реплікам прийшли і співи з такою ж риторикою. Їхній зміст про "поганого президента Путіна", звичайно, у перекладі на нецензурну лексику вже міг чути всі округи».

Нібито на жінку, яка «продовжила демонструвати своєрідну "любов" до України, долучаючи до цього і дітей», стали скаржитися колеги та сусіди, тому «з боку управління з громадянства та міграції були подальші дії — анулювання спецдозволу».

Флагшток з'ясував, у чому збрехала Коновалова, і як описують подію місцеві жителі.

«Ми шоковані статтею — ні слова правди. Вона захищала своїх дітей і після цього почалися проблеми»

Місцеві жителі, які добре знають про ситуацію Сніжани Дячок, розповіли Флагштоку, що з боку українки неможливі не те що прояви «нацизму», а навіть «здорового націоналізму»:

«Вона абсолютно поза політикою і не має жодної позиції щодо вторгнення росії до України. Для неї головне, щоб її діти жили під мирним небом. Вона ніколи навіть натяком не висловлювалася на підтримку влади України і щодо росіян, зокрема путіна, жодного критичного слова від неї не чули. Ми просто шоковані цією статтею — у ній немає жодного слова правди».

Місцеві жителі згадують лише одну ситуацію, з якої могла вирости пропаганда:

«Зачепили її дітей. Комусь здалося, що вони нібито десь крикнули "Слава Україні!". Але таке неможливо, Сніжана сама ніколи це гасло не вживає і дітей навчити такому не могла. Вона захищала своїх дітей і після цього почалися проблеми».

Як виявилося, чоловік Сніжани отримав посвідку на проживання в білорусі, а сама жінка щоразу продовжувала річну реєстрацію. Саме настав час робити чергове подовження, і Сніжані відмовили.

«Коли вона подала документи, до сім'ї почала приїжджати міліція — перевіряли телефон, нібито вона агітує за війну та щось подібне. Приїжджали кілька разів, нічого не знайшли. І потім надіслали документ із міліції — що жодних порушень немає. Але замість продовження реєстрації сказали – вас депортують».

За словами знайомих Сніжани, формальним приводом для депортації із забороною в'їзду до білорусі на 10 років стали два протоколи по лінії ДАІ. Штрафи були сплачені, але за білоруськими законами два адміністративні стягнення є достатньою підставою для депортації іноземця.

«Їй до пуття ніхто нічого не пояснив, вона пройшла всілякі інстанції — скрізь відмову. Подала до суду на оскарження депортації і зараз чекає на рішення. З ферми її не звільняли та право на роботу не забирали. Сніжана — з Чернігівської області, її будинок там зруйнували під час нинішніх обстрілів, їй нема куди їхати, тому вона сподівається залишитись у білорусі та оскаржуватиме рішення до останнього».

Місцеві жителі також наголосили, що сусіди претензії до Сніжани не мають — вони навіть давали на неї позитивну характеристику для суду.

Буквально у березні про Сніжану у позитивному ключі писала та сама газета Гомельського райвиконкому — як про хорошу робітницю ферми. А на сторінках українки у соцмережах немає жодних політичних постів – лише сімейні фото.

Читати також: Чернігівці, які виїхали у лютому в білорусь, вертаються додому

Схожі новини

Відключення електроенергії на 22 листопада по Чернігівщині: чого чекати?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 01:54

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

ТОП-переглядів