Нині в Україні немає жодної теплової та гідроелектростанції, яка б не була обстріляна ворогом. Зокрема, Чернігівська ТЕЦ була обстріляна ворогом ще під час перших наступів росіян на північні регіони України. Нині установа потребує ремонту, вартістю у сотні мільйонів гривень.
«Попри це, наша енергосистема вийшла з важкої системної аварії. Наразі виробники електроенергії забезпечують 70% покриття потреб у споживанні», - повідомив Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль з власного телеграм-каналу.
Для накопичення альтернативних джерел опалення, Уряд ухвалив рішення про заборону експорту паливної деревини. Це сприятиме накопиченню її в Україні. Адже в багатьох громадах, особливо прифронтових та прикордонних, де дрова наразі — основний ресурс для опалення. Атаки росії на енергосистему лише посилюють його стратегічне значення.
Водночас держава продовжує працювати над збільшенням обсягів постачань із закордону трансформаторів та високовольтного устаткування для швидкого відновлення української енергетичної мережі, підкреслив Шмигаль.
Тим часом, у обласному управлінні лісового та мисливського господарства, інформують, що надали деревних матеріалів для облаштування фортифікаційних споруд тисячі кубометрів: 7,2 тис куб м лісоматеріалів круглих, майже 2 тис куб м пиломатеріалів та 2,1 тис куб м дров – загальною вартістю майже на 20 мільйонів гривень.
Також лісгоспи Чернігівщини передали Збройним Силам 14 вантажівок та стільки ж легковиків. ДП «Корюківське лісове господарство» планує передати після капітального ремонту ще один автомобіль ЗІЛ-131, також лісгоспи надали захисникам 20 тонн пального.
Лісівники Чернігівщини також передали захисникам лазню на колесах.
На додачу, кожний сьомий лісівник Чернігівщини нині у лавах ЗСУ.
"Час Чернігівський" писав про дрова для громад та поради виживання у випадку блекауту:
- На Чернігівщині жителям прикордонних громад завозять безкоштовні дрова
- Експеримент на випадок блекауту: яєчня з салом на пічці-ракеті за 12 хвилин
- Безкоштовно для 4-х громад: коли перші дрова приїдуть до людей