Жителі села Киїнка, що біля Чернігова, понад 4 місяців залишаються без централізованого водопостачання. Під час бойових дій водонапірна вежа, що забезпечує водою Киїнку та ще 2 населених пункти, постраждала від обстрілів та не функціонує. Зараз місцевим подають воду з 9 до 17 години, але напору води вистачає не всім. В чому причина та коли людям дадуть воду – далі у матеріалі.
Валентина разом з чоловіком живе у Киїнці. Каже, централізоване водопостачання відключили ще 24 лютого, як росіяни вторглися в Україну.
"Півтора місяця я не рахую, ми сиділи всі по підвалах. І ніхто робити не буде. А з 1 квітня, останній раз нас бомбили 1 квітня, і потім тиша. Вже ж можна щось робити" — сказала жінка.
З її слів, вода деколи буває, але тиск дуже малий.
Олександр з дружиною також живуть у Киїнці. В їх будинок влучив російський снаряд. Чоловік розповідає, воду підвозять, але графіку ніхто не знає. Набирають її де доведеться.
"З міста привозимо, шукаємо колонки. Вже ті колонки, які в місті були, які я знав, що можна набрати води, – вже їх люди, які поруч живуть, повдягали на них замки, і вже в місті не можна взяти води. Шукаємо воду де в кого знайомі, так виходимо з ситуації. На городі все горить, й випити доброї не маємо. Це не життя".
Води у Киїнці нема через пошкодження, які отримала водонапірна вежа. Біля неї розірвався російський снаряд і в ній нарахували близько 30 дірок. Зараз вона не працює, бо пропускає воду, і тому насоси вимкнені. За словами місцевих, вони готові були заварити дірки самотужки.
Водонапірна вежа забезпечує водою понад 1400 абонентів у Киїнці, Зарічному та Трисвятській Слободі. Вона на балансі "Чернігівводоканалу". Через це й виникли труднощі з ремонтом, розповідає сільський голова Киїнки Андрій Головач.
"Водоканал не дає добро на те, щоб люди зайшли і зробили ремонт. Водоканал пропонує забрати на баланс мережу і башню. Але поряд з тим, ми розуміємо, якщо забирати, то ми хочемо забрати все. Такого листа ми написали до водоканалу, що ми хочемо забрати, і скважину і мережу, і башню. Але, поки що, відповіді не отримали".
У Чернігівводоканалі цю ситуацію коментують так.
"Минулого тижня була зустріч керівництва "Чернігівводоканалу" з керівництвом громади і було прийняте рішення про те, що громада забирає назад свої мережі, забирає назад своє обладнання, яке там є, зокрема, це водонапірна башта, і свердловина. Цей процес може початися після того, як сесія громади прийме відповідне рішення. Але за наявною інформацією сесія відбулась, але рішення не було. І воно все у підвішеному стані знаходиться", – розказав начальник служби водопровідних мереж КП “Чернігівводоканал” Ігор Грищенко.
За словами сільського голови, вони збираються створити комунальне підприємство, яке обслуговувало б цю вежу та забезпечувало б людей водою. Лише після створення відповідного підприємства — можлива передача вежі та свердловини на баланс громади, каже Ігор Грищенко.
"Водоканал сьогодні готує листа і відмовляється від підвозу води. Буде запропоновано керівництву громади брати ємності й ми визначимо місце, де можна набрати воду і підвозити".
Читати також: Після скандалу: у Новоселівці відновлюється водопостачання
Джерело: Суспільне.Чернігів