Національне видання «Фокус» цьогоріч уклало свіжий екологічний рейтинг регіонів. Проаналізували усі області і окремо, поза рейтингом, столицю.
З хороших новин - Чернігівщина досі один з найменш екологічно забруднених куточків України. І ситуація тут краща, ніж, наприклад, на Буковині, куди чимало чернігівців їздять на відпочинок.
З поганого - Сіверщині ще є над чим працювати і доволі чимало. Загальне підсумкове місце, яке отримала область - 7.
Майже всі показники у регіона у межах норми, навіть, краще, є поліпшення, зокрема, зменшується кількість шкідливих викидів в атмосферу, зменшення забруднення повітря від авто, зменшення обсягу забруднення стічних вод тощо.
Однак, зростає кількість виявлених онкологічних захворювань - на Чернігівщині це 3,5 випадків на 1000 жителів населення. І це є одним з найвищих по країні показників. Більше виявляють тільки на Сумщині - 3,6 на 1000 жителів населення. Загальна кількість балів - 14,5.
Додатковими еко-проблемами регіону є:
За даними департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації, однією з найбільш актуальних екологічних проблем області є наявність на її території непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. Сьогодні в області не утилізовано 266,3 т таких хімікатів. Вони зберігаються у всіх п’яти районах області, значна частина розташована в басейнах рік, які є джерелом питного водопостачання.
На думку екологів Чернігівської ОДА, загальний стан довкілля регіону непоганий: протягом 2021 року не фіксувалися критичні показники рівня забрудненості. За їхніми підрахунками, Чернігів перебуває на 29-му місці серед 39 великих міст країни за показниками забрудненості повітря.
Для області, як і раніше, актуальною є проблема незаконної вирубки лісів. За даними Держекоінспекції, у 2021 році в регіоні знищено понад 7,7 тис. дерев, завдані збитки оцінюються майже в 40 млн грн, пишуть експерти «Фокусу».
Найчистішим регіоном України експерти визнали Житомирщину, найзабрудненішим - Київ.