ЮНІСЕФ Україна опублікувала історію чернігівки Олени, яка у розпал повномасштабного вторгнення народила другу дитину - сина Мишка. Як жінка поралася з немовлям від звуки бомбардувань, які особливості грудного вигодовування у війну - жінка розповіла у сюжеті.
- Війна навчила користуватися кожною секундою життя, тому що іншої секунди може і не бути, - каже молода мама.
Свого молодшенького чернігівка народила у коридорі пологового будинку. Та й процес пологів - теж був дуже лячним.
- Дорога до лікарні була дуже страшна. Була темінь і нічого не видно через режим світломаскування. Потім була операційна. Операційну вони зробили між палатою і коридором. Щоб було якнайдалі від вікон.
Одразу після пологів породілля повели до бомбосховища. До нього треба було йти на своїх двох через два відділення і вулицю.
- Надворі сніжило, ми бігли у нічних сорочках через вулицю. Я - самостійно, медсестра за мною з малим та усіма речами.
На другий день після кесаревого розтину Олена повноцінно годувала сина. У самому пологовому жінка пробула 2 дні. Бомбосховище щоразу відкривалося, коли привозили нових породіль. І вже на сходах перелякані жінки пробували зателефонувати рідним (зв‘язку тоді майже не було), щоб дізнатися яку частину міста бомбили росіяни. Якщо додзвонитися не виходило - у жінок починався напад паніки.
Після перебування у пологовому - родина евакуювалася до Рівного. Виїжджали похапцем, не було з собою ані їжі, ані води. Вийти з авто - теж зась. Узбіччя були заміновані, про що постійно попереджали військові. Благо, годувати немовля можна було не виходячи з машини. Тож, це убезпечило родину.
Як ЮНІСЕФ підтримує Україну і чернігівців?
У червні ЮНІСЕФ доставив 15 967 упаковок дитячих підгузків, 800 дитячих гігієнічних наборів, 5 671 гігієнічних наборів з підгузками для дорослих, 3 040 гігієнічних і санітарних наборів, у тому числі для жінок і дівчат- підлітків, 11 тисяч упаковок гігієнічних прокладок та 458 гігієнічних наборів для установ 11 областей, Чернігівщини зокрема.
Це покращило доступ до найважливіших гігієнічних засобів для 62 534 людей.
Відповідно до 6-го раунду звіту про внутрішньо переміщених особ Міжнародної організації міграції в Україні, близько 6,275 млн людей в Україні є внутрішньо переміщеними особами. Це означає, що кількість внутрішньо переміщених осіб з 23 травня зменшилася майже на 900 тисяч (12 %). Це друге за кількістю скорочення внутрішньо переміщених осіб в межах України з 24 лютого 2022 року. Крім того, різко зросла кількість тих, хто повернувся — до 5,547 млн (на 24 % більше, у попередньому місяці 4,481 млн). Динаміка повернення швидко зростає, хоча 12 % (приблизно 666 тисяч) тих, хто повернувся, припускають, що знову можуть залишити свої домівки через війну. Більшість (74 %, приблизно 4,1 млн) мають намір залишитися.
Читати також: