Чернігівець-тіктокер Гліб Репіч розповідає аудиторії про хімзахист та радіацію і наблизився до півмільйона підписників

07 КВІТНЯ 2022, 20:41

16204

Чернігівець-тіктокер Гліб Репіч розповідає аудиторії про хімзахист та радіацію і наблизився до півмільйона підписників

Гліб Репіч

З легковажних відео про прокладки та імпланти до роликів із життєво важливою інформацією, з телеведучого-холостяка - до наукового просвітника з ухилом у БЖД. Чернігівський популярний хімік-тіктокер Гліб Репіч нині змінив свою тематику спілкування з аудиторією - тепер він розповідає своїм глядачам про речі, які буквально здатні рятувати життя.

Як вижити, якщо ядерний удар застав на вулиці? Як зробити саморобний костюм хімзахисту? І чому не можна самотужки гасити вогонь, спричинений фосфоровмісними речовинами - на всі ці запитання дає відповіді у своєму ТікТоці Гліб Репіч. За час війни зазнав змін і його зовнішній вигляд - ведучий змінив свій блакитний халат хіміка на просту чорну футболку. Замість лаконічної стіни-тла позаду - тепер домашня обстановка. Окрім того, ведучий закликав відмовитися від російської мови.

Варто зазначити, така тактика та зміна риторики пішла на користь - акаунт Гліба став ще популярнішим. На нього підписані майже півмільйона користувачів.

- У випадку хімічного ураження добре зарекомендувала себе ватно-марлева пов’язка, просякнута розчином питної соди. Проте варто пам’ятати, що така пов’язка не захистить вас повністю, але лише поглине невелику кількість отруйної речовини. Для захисту очей - підійдуть будь-які окуляри, важливо, щоб вони щільно прилягали до обличчя - для плавання, зварювання, гірсько-лижного спорту. Далі - захист тіла. Це - дощовик поліетиленовий. Із зав’язками на зап’ястях та з поясом і з капюшоном. Для рук - нітрилові рукавички для миття підлоги, - дає пораду чернігівець.

А от ноги захистять медичні бахіли або спеціальні калоші, зроблені із поліетиленових пакетів. Головне - якомога краще захистити органи дихання, очі та шкіру і міцно все позав’язувати. Найкраще - скотчем. Його забагато не буває.

Та такий костюм - не є повноцінним захистом під час реальної загрози хімічної атаки чи ядерної небезпеки, він лише є засобом для евакуації чи перебігти до безпечного укриття, нагадує Гліб Репіч.

Також хімік застережує - небезпеку таїть у собі і палаючий фосфор. Його не можна гасити звичайними засобами, особливо, коли він потрапив на предмети. Оскільки він горить довго, а під час горіння стає липким як смола. Тому потрібно припинити доступ повітря до фосфору - закидати землею чи піском, або, якщо це можливо, накрити цупкою, міцною тканиною.

Видаляти фосфор зі шкіри можна тільки під шаром холодної води - інакше він знову загориться. Білий фосфор є надзвичайно токсичним, з рани він легко потрапляє у кров та вражає нирку, серце і печінку. Тому рани, які спричинив фосфору - потрібно обробити розчином мідного купоросу. Ця речовина окислює частинки фосфору і робить їх безпечними для людини.

- Якщо цього не зробити - то від токсичного ураження у людини можуть відмовити органи і вона помре. Також потрібно уникати вдихання фосфорного диму, - радить чернігівець.   

Нагадаємо, що у березні на Новому каналі мало б стартувати шоу “Пара на мільйон”, яке зняли торік улітку. Серед його учасників - двоє холостяків з Чернігова - викладач та шоумен Денис Семенець та тіктокер-ведучий Гліб Репіч.

Схожі новини

Фото

У Нацполіції показали наслідки ракетної атаки на Чернігівщину

24 ЛИСТОПАДА 2024, 19:56

Оновлено

Вибухи в Чернігові і в громадах: що відомо

24 ЛИСТОПАДА 2024, 16:56

Наступ росіян на Чернігівщину: джерело у Генштабі розповіло про плани ворога

24 ЛИСТОПАДА 2024, 16:45

Росіяни виставили відео з танкістом із Чернігова: говорить українською

24 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Безкоштовні автобуси для жителів громади на Чернігівщині: куди можна доїхати

24 ЛИСТОПАДА 2024, 14:16

Вiдео

Акумуляторні системи Ілона Маска забезпечують енергією важливі заклади Чернігівщини

24 ЛИСТОПАДА 2024, 12:04

Тричі вистрілив у дружину: як пояснював на суді

24 ЛИСТОПАДА 2024, 10:03

ТОП-переглядів