Чернігівська область вчергове повертає продаж алкоголю. За розпорядженням голови ОДА і ОВА В‘ячеслава Чауса, «сухий закон» припиняє діяти в регіоні від 28 травня. Але продаж алкоголю вводиться з певними обмеженнями, про це повідомили на брифінгу 27 травня.
Так, ми вже повідомляли у закладах громадського харчування спиртне можна буде придбати з 12:00 до 20:00. А у продовольчих магазинах та супермаркетах - з 12:00 до 16:00.
Як відомо, вже у квітні у Чернігові та області пробували повернути продаж міцних напоїв. Заборона тривала з 26 лютого по 16 квітня. Однак, згодом голова передумав. І з 4 травня знову запровадили «сухий закон».
Логіка у тому рішенні, безумовно, була, навіть якщо просто поглянути у кримінальну хроніку. Наприклад, в ніч на 25 травня у Семенівській громаді двоє п’яних молодиків пограбували пенсіонерку. Також поліція Чернігова затримала п’яного водія за кермом ВАЗ 2102, вміст алкоголю у крові якого перевищував допустиму норму в 17 разів.
Та попри ці та інші факти на користь “сухого закону”, рішення про заборону продажу алкоголю зазнало критики, зокрема і з боку голови Чернігівської міської ради Владислава Атрошенка, який назвав це рішення абсурдним, заявивши, що таким чином бюджет міста втрачає доходи з акцизу, а чернігівці, якщо хочуть - зможуть купити алкоголь через інтернет.
Подібна позиція міського голови стає зрозумілою, якщо згадати телепроєкт «Інспектор.Міста», який 4 роки тому завітав на ревізію закладу «Сенатор» (який пов’язують із іменем самого чиновника), де співрозмовником ведучого Володимира Остапчука і спікером від імені ресторану виступив якраз Владислав Атрошенко. Тоді ж вони обоє здійснювали і перевірку закладу, зокрема, на гігієнічність.
Судячи з реплік деяких чернігівців у соцмережах, вони, так само як і міський голова, можуть тільки вітати це рішення від ОДА. Щоправда, такої думки дотримуються далеко не всі.
Михайло Калитвинов:
Ну нарешті, завтра буду першим у черзі!
Поки в місті воєнний стан, яка продажа алкоголю може бути? Люди не знають норми, п'ють цілу ніч, потім починаються крики, бійки. Яка турбота про людей, краще би думали про робочі місця і як людям виживати без грошей.
Хоч нова пошта трохи розвантажиться!!! )))
Треба не за часом обмеження, а за кількістю, щоб до озброєних не доходило.
У прикордонних районах можна було б і не поспішати.
На це теж є що відповісти - рішення про дозвіл на продаж алкоголю не є догмою. Кожна з громад регіону може запроваджувати власні додаткові регуляції, з огляду на стан речей, аж до впровадження заборони на продаж міцних напоїв.