Чаус за лева, Примаков за крокодила: як допомогти тваринам менського зоопарку у війну

19 ТРАВНЯ 2022, 18:48

4250

Чаус за лева, Примаков за крокодила: як допомогти тваринам менського зоопарку у війну

@Час Чернігівський

У Менському зоопарку оголосили старт регулярної акції меценатської підтримки  "Програма опіки над тваринами". У закладі мешкає чимало рідкісних і великих тварин, прогодувати яких навіть у мирний час - не зовсім проста справа, вже не кажучи про війну. Тож можна їм допомогти, сплативши за харчі.

Однак, попри це, єдиний в Україні зоопарк у сільській місцевості працює ось вже 45 років і відкритий для відвідувачів. Та сьогодні, аби вижити - йому потрібна підтримка небайдужих людей. Першим долучився голова Чернігівської обласної державної та військової адміністрації В’ячеслав Чаус, який взяв під опіку гордість зоопарку - африканського красеня лева Барона.

Утримання такої хижої тварини щомісяця коштує 3 тис грн. Це - найдорожчий звір. Тепер Барон став В'ячеславовичем. Дякуємо В'ячеславу Анатолійовичу, що підтримує наш зоопарк і допомагає Менській громаді. Кожен може долучитись і стати опікуном тваринки, - говорить голова Менської міської ради Геннадій Примаков.

Чаус за лева, Примаков за крокодила: як допомогти тваринам менського зоопарку у війну

Сам він за традицією - опікується нильським крокодилом. На питання - як же звуть його підопічного - Примаков всміхається і говорить “а вгадайте”:

Це Гена (сміється). 

Чи схожий плазун на персонажа з відомого мультику - мер відповідає:

Звичайний собі крокодил. Нильський. Ще невідомо скільки людей долучиться, акція тільки стартувала, голова тільки ж розпочав це. Загальна сума не така вже і велика, але для зоопарку це серйозна підтримка. Я дуже йому (Чаусу - ред.) дякую за те, що він зробив перший такий великий внесок. Лев - найдорожча з точки зору утримання тварина. І голова зробив внесок одразу на цілий рік, за що я йому неймовірно вдячний.

Чаус за лева, Примаков за крокодила: як допомогти тваринам менського зоопарку у війну

Скільки ще тварин потребує опіки - сказати важко, але якщо у кожного чотирилапого з’явиться свій патрон - це буде круто, говорить Примаков, бо ж заклад дотаційний і живе за рахунок обласного бюджету. Враховуючи нині загальну скруту і складнощі перерахування коштів через Державну казначейську службу, то тут будуть раді кожному, хто візьме під опіку вихованця зоопарку.

Як стати патроном закладу? Для цього потрібно звернутися до керівництва установи, вибрати бажану тварину, укласти договір, сплатити кошти. За це, окрім купівлі корму, на вольєрі тварини працівники зоопарку прикріплять табличку з іменем опікуна.

Крім того, у опікуна буде пільга - він зможе безкоштовно відвідувати зоопарк, - підкреслює Геннадій Примаков.

Менський зоопарк – єдиний в Україні, що розташований в райцентрі. Створений 1977 року, нині він займає площу майже 9 га. Колекція тварин налічує 150 видів і становить близько 1000 особин. До війни щороку зоопарк приймав до 50 тис відвідувачів, з яких половина – діти.

Схожі новини

На Чернігівщині затримали браконьєра: збитки понад 100 тисяч гривень

04 КВІТНЯ 2025, 08:56

Фото

Силянки, ґердани: як майстриня з Чернігівщини створює з бісеру етнічні прикраси

04 КВІТНЯ 2025, 08:37

Ракетний удар та масові обстріли: ситуація на Чернігівщині на ранок 4 квітня

04 КВІТНЯ 2025, 08:15

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ Директор ліцею: «Це як у комп’ютерних іграх, треба зберегтися»

03 КВІТНЯ 2025, 21:04

Прокурор просить для Романа Насірова максимальний термін ув’язнення

03 КВІТНЯ 2025, 17:11

Про що чернігівські голови громад розпитували Главу держави під час особистої зустрічі

03 КВІТНЯ 2025, 16:11

Ще одна громада на Чернігівщині приєдналась до ПЦУ

03 КВІТНЯ 2025, 15:29

ТОП-переглядів