Повернення ветеранів бойових дій до цивільного життя, їх соціалізація – складний і необхідний процес, вкрай актуальний для України. Саме тому 15 листопада в Чернігові на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» відкрили Центр ветеранського розвитку.
Це надзвичайно великий крок, який робить і держава, і органи місцевого самоврядування назустріч нашим ветеранам і ветеранкам, членам їх родин, членам родин загиблих. Це яскравий приклад того, як держава вже сьогодні турбується про наших захисників і захисниць, як держава надає їм інструменти розвитку. Тому що надзвичайно важливо не надавати пільги, а створювати можливості - заявила заступниця міністра у справах ветеранів України Юлія КІРІЛЛОВА.
Юлія Кіріллова
Відкриття Центру ветеранського розвитку відбулось за сприяння Чернігівської ОВА та обласної ради.
Це один із етапів реінтеграції ветеранів війни до цивільного життя. Сьогодні на базі «Чернігівського колегіуму» відкриваємо Центр ветеранського розвитку. Це ініціатива Міністерства у справах ветеранів, повністю підтримана Чернігівською ОВА та обласною радою для того, щоб ветерани могли тут навчатися, проходити курси, підвищувати кваліфікацію, отримувати соціальну, психологічну, юридичну чи будь-яку іншу допомогу безпосередньо у навчальному закладі, - каже Іван ВАЩЕНКО, заступник голови Чернігівської ОВА.
Іван Ващенко
Керуватиме центром учасник бойових дій Григорій МАХАНЬКОВ. ВІн каже:
Головне завдання ветеранського центру – це повернення наших побратимів у цивільне життя. Також допомога їм відновити свої знання і при можливості навіть отримати нові спеціальності. Ветеранський центр буде обов’язково супроводжувати ветерана і допомагати з працевлаштуванням.
Григорій Маханьков
Учасники бойових дій впевнені: такі Центри необхідні та актуальні як ніколи.
Ветерани уже є і стають все більш вагомим фактором життя українського суспільства. І коли закінчиться війна, ветерани, повернувшись назад, до мирного життя, будуть значною мірою визначати обличчя України. Але разом з тим – вони прийдуть зі своїми величезними проблемами. І у самому простому варіанті – це проблема повернення до мирного життя. Як говорить наука, на це йде півтора роки, іноді більше. Суспільство повинно бути готове прийняти своїх героїв, допомогти їм адаптуватись і жити у своє задоволення і для суспільства, - каже учасник бойовий дій, історик Сергій ЛЕП'ЯВКО.
Сергій Леп'явко
Також НУ «Чернігівський колегіум» та Міністерство у справах ветеранів підписали Меморандум про співпрацю, щоб у майбутньому розширювати і вдосконалювати допомогу учасникам бойових дій на базі навчального закладу.
***
Час Чернігівський писав про таке: