Валентина УСТЕНКО лежить у палаті терапевтичного відділення сосницької лікарні з високим тиском. Вона зі Змітнева. У палаті в чорній гіпюровій косинці.
— Ігорьок же, син мій, загинув, — починає плакати. — 5 вересня буде три роки, як нема. У 2022 році біля станції Майорська не стало. На Донбасі. 29 років дитині було. З того часу хустку не знімаю. І здоров’я здало. Горе мене підкосило.
Тут я з понеділка. Крапають. Тиск скажений, підскочив. 200-220 на 120-150. Ледь збили цього разу. Цукровий діабет — цукор 11 відсотків. Це багато. Та ще й руку потягло. Не знаю, що робити, — тяжко зітхає жінка. — Пальці не розгинаються. Удержу нема в руці.
До обласної лікарні дочка завтра повезе.
Не вдарилася, важкого не підіймала. У неділю йшла доїти корову. А кисть наче одубіла. Пальці дибки постали. Я в гарячу воду встромила. А вона ще й набрякати почала, — приплакує Валентина.
Валентина Устенко
— Це може бути і на фоні високого тиску, — намагається заспокоїти жінку Наталія МІЩЕНКО, медсестра.
Наразі в КНП «Сосницька лікарня» чотири відділення. Крім терапевтичного, є ще паліативне. Тут лежать люди з онкологією, іншими невиліковними хворобами. Отримують ліки, наркотичні знеболювальні препарати. З сердечними хворобами, які перебувають під постійним наглядом. Після інсульту, інфаркту. Лежачі хворі. Коли дві людини на відділення, коли й 10.
— Ми не можемо їх довго тримати, — знизує плечима Світлана МАМАЄВА, старша медсестра терапевтичного відділення. — Паліативного можна тримати в лікарні 180 днів. І то з перервами. Місяць полежав, на два тижні — додому.
Зберегли в сосницькій лікарні і хірургічне відділення. Скоріше, назву.
— Хірургічне відділення терапевтичного напрямку, — уточнює Світлана Анатоліївна. — Бо хірургічний пакет нам не дали.
У лікарні не було мети закрити хірургію. Хотіли приєднати до терапевтичного відділення. Так, як це зробили Борзна, Бахмач. Мена свого часу зробила терапевтичне відділення з педіатричними ліжками.
На сьогодні НСЗУ нам ставить такі умови: якщо немає 200 операцій за рік, то хірургічний пакет не нададуть, — знає старша медсестра. — Приїжджав Андрій Лінник, начальник управління охорони здоров’я. З ним — хірург, що оперує, з обласної лікарні. Глянули. Зробили висновок: тут — не хірургія. Щоб було повноцінне відділення, потрібні хоча б чотири хірурги. У нас — один. Він не оперує.
Буває, після операції людині ще треба післяопераційна реабілітація, але в Чернігові нема місць. Рани почистити, перев’язки зробити. Відправляють до нас.
Ще є педіатричне відділення з гінекологічними ліжками та ліжками патології вагітних. Так об’єднали ще в 2020 році. Одна, окрема палата, — для вагітних, одна — для гінекологічних хворих й інші — для дітей. Зараз відділення закрите. На час відпустки педіатра Людмили Савчук.
* * *
— Усе залежить від лікарських кадрів, — вважає Світлана Мамаєва. — На сайті сосницької лікарні висить оголошення. Постійно оновлюємо. Там пропонується новому лікарю 10 мінімальних заробітних плат. Як підйомі. (Мінімальна заробітна плата зараз — вісім тисяч).
Зарплата лікаря — 20 тисяч гривень, медсестри — 13 з половиною. Мінус податки. Плюс надбавки.
Але вийшла постанова: у лікарні 85 відсотків має йти на заробітну плату і 15 — на розвиток лікарні. Якщо маленька лікарня, де коштів мало, то 13,5-20 тисяч — такого стандарту не дотримуються. Зарплату встановлює керівництво лікарні.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА. Фото авторки
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Досліджує всі органи і системи: нове обладнання запрацювало в дитячій лікарні
- У лікарні на Чернігівщині стаціонар не працює: немає педіатра
- У громаді вперше провели ангіографію пацієнту з інсультом
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":