Брижинський: Місця масової гибелі людей у Чернігові мають бути позначені для збереження пам'яті

12 ТРАВНЯ 2023, 15:07

1968

Історія оборони Чернігова сповнена трагічних подій. У боях за місто загинули десятки воїнів, від ворожих артилерійських обстрілів та російських авіабомб безневинно померли десятки містян. Тому  начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський виступив з ініціативою відзначити місця масової загибелі людей у Чернігові, аби вшанувати їх пам'ять та закарбувати в історії міста чорні дні, що нагадуватимуть про героїчний супротив наших людей.

"Минуло вже понад рік від завершення боїв за Чернігів та звільнення області, проте досі ніяк не вшанована пам'ять загиблих чернігівців та оборонців, які загинули в межах міста. Це район Масани, де загинули танкісти 1 окремої танкової Сіверської бригади; вул. Доценка, де росіяни вбили людей у черзі за хлібом; лижна база, обороняючи яку наші військові зупинили наступ ворога на місто; житловий масив по вул. Чорновола – Богуна, куди було скинуто щонайменше шість російських авіабомб; 18 та 21 школи на Подусівці", - говорить Брижинський.

Посадовець додає, що він вже звернувся до міської ради з вимогою позначити місця масової загибелі людей у Чернігові, встановивши меморіальні дошки.

Вже відомо, що міська рада дослухалася до вимоги Брижинського, а відповідні структурні підрозділи отримали доручення щодо реалізації ініціативи начальника МВА.

"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігові оголосили конкурс ідей для створення проєкту військового меморіалу

Схожі новини

У місцевій лікарні обʼєднають 2 відділення. Місцеві жителі обурені

18 ВЕРЕСНЯ 2025, 09:25

Обстріл зерносховища та атака на Ніжин: ситуація на Чернігівщині за добу

18 ВЕРЕСНЯ 2025, 09:14

Ніжин знову атакували ворожі безпілотники

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 20:00

Вiдео

Лікарі не давали і 1%, але я живий: мінометник 119 бригади про війну, мотивацію і дітей

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 19:21

Суддю з райсуду Чернігова відправили у відставку

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 17:19

Врятував пʼятьох, а сам загинув: у громаді попрощалися із захисником

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 16:13

Майже 300 млн грн виділив Уряд на відновлення поліклініки Чернігівської ЦРЛ

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 15:01

ТОП-переглядів