Прибрати сміття, побілити та привести до ладу сходинки в бомбосховищах у Чернігові. Таку команду дав міський голова Владислав Атрошенко керівникам комунальних підприємств, у яких є бомбосховища. За даними, вказаними на сайті міської ради, їх 15. Ще є близько 900 укриттів у підвалах багатоповерхівок.
Одне з бомбосховищ є у пологовому будинку Чернігова.
Сюди у випадку надзвичайної ситуації спустять з відділень породіль, немовлят і лікарів і медсестер.
Приміщення площею понад 400 квадратних метрів розраховане на 100 людей. Всі інші лікарі й пацієнти зможуть розміститися у так званій підземній галереї пологового. Вона розрахована на 300-400 людей. У таких бомбосховищах, призначених для тривалого перебування людей, у Чернігові зможуть знайти прихисток лише три відсотки містян. Тому міський голова Владислав Атрошенко радить про них забути.
"Не ображайтесь на мене, я щирий з вами: забудьте про бомбосховища. Їх було збудовано на території Чернігова 101, яких комунальних є тільки 15. Решта – 86 бомбосховищ це вже збанкрутілі суб’єкти, розвалені: колишній цегельний завод, молокозавод, інші заводи. Де вже частково не зрозуміло, яка форма власності, воно в банкрутстві, продано, завалено, його не існує. Але якби це все існувало, бомбосховища вміщували б 19 тисяч осіб. У нас проживає 285 тисяч".
Всі ці 15 комунальних бомбосховищ міський голова дав доручення привести до ладу. Окрім цього в Чернігові є близько 900 укриттів, мапа з їхніми адресами розміщена на сайті міськради. Проблема частини з них, за словами чернігівця, учасника бойових дій Олександра Тарнавського, – не вказано, де шукати ключі від зачинених дверей.
Чи знають чернігівці, де поблизу їхніх будинків є укриття і бомбосховища, – у сюжеті.
Джерело: Суспільне. Чернігів